Yazarlar 10 ARALIK 2012 / 10:04

Kamu ve özel sektör sinerjisi başarıyı getirecek

Türkiye, kamunun e-dönüşüm sürecinde oldukça hızlı adımlar attı. Kurumlarda verimliliğin artması, vatandaşa sunulan hizmetlerin kalitesinin ve hızının yükselmesinde en büyük rol bilişim temelli projelere ait. Geliştirilen bu e-devlet uygulamalarını bazı eksikliklere rağmen başarıyla kullanıyoruz. Diğer taraftan bilişim sektörü ve STK’lar yazılım ihracatı konusunda adımlar atmaya çalışıyor. Tüm bu açılardan bakıldığında ise e-devlet uygulamalarının yurtdışına özellikle de çevre ülkelere ihracatı konusunda da artık somut adımların atılmasının zamanı geldi.
Bu konu üzerinde çalışılmasına rağmen bugüne kadar başarılı adımlar atılamadı. Bugüne kadar görüştüğüm yetkililer, başarısızlığın ana unsuru olarak kamu-özel sektör sinerjisinin oluşturulamamasını gösteriyorlar. Uygulamaların geliştirilmesi ve hayata geçmesinde oluşturulan bu sinerjinin ihracata da yansıması konusunda yeni bir stratejinin ortaya konması gerekiyor. Tabii ki bunun için de ilk önce tüm tarafların yoğun bir iletişim ve işbirliği içinde olmaları gerekiyor.
ETİKETLER : Sayı:899

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN