Yazarlar 28 ŞUBAT 2010 / 18:00

Küçülen küçülene

Şirketler geçirdiğimiz kriz yılı nedeniyle ekonomik anlamda küçüldü. Ancak sektöre hâkim olmaya başlayan bir küçülme daha var. Sohbet etme olanağı bulduğumuz farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin yöneticileri sivil toplum örgütleri temelinde de bir küçülme yaşanması gerektiğini savunuyor. Yani CRM’ciler bir çatı altında ERP’ciler başka bir çatı altında, eğitimciler bambaşka bir oluşum altında buluşmalı fikri hızla taraftar topluyor. Tabii bu hareketin amacı bağlı bulunulan ana kuruluştan kopmak değil, daha hedefe yönelik ve daha mikro işlere imza atabilmek.
Öte yandan TÜBİSAD, YASAD, TBD ve TBV gibi sektörün en büyük sivil toplum kuruluşlarının bu gelişmelere karşı ne gibi bir düşünceleri var merak ediyorum doğrusu. Ama bana sorarsanız bu defa büyük balık küçük balığı yutar şeklinde düşünmüyorum.
ETİKETLER : Gündem Sayı:760
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN