Yazarlar 04 MART 2013 / 08:30

Kurumsal mobil hayat

Finans ve Bankacılık uygulamaları konulu BThaber Platform Toplantısı’nı geçtiğimiz hafta gerçekleştirdik. Bu etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgileri iç sayfalarımızda okuyabilirsiniz. Etkinlikte farklı kurumların teknoloji liderleri ile sohbet ederken ilginç bir konu gündeme geldi. Kurumların elemanlarına verdiği cihazların sayısının artması ve bunun getirdiği maliyetler ve bu cihazlarının takibinin zorluğu…
Dizüstü bilgisayar ve cep telefonlarının ardından şirketler elemanlarına tablet bilgisayarlar da vermeye başladılar. Zaten bizler de çevremizde artık üç cihaz ile dolaşan insanları görmeye başlamadık mı?  Gerçi bazı üretici şirketler tablet ve dizüstü bilgisayarın ya da tablet ile cep telefonunun tek bir ortamda buluştuğu ürünleri çıkarmaya başladılar ama bu ürünler de kurumsal kullanıcıların ihtiyaçlarına yeterli yanıtı vermiyor. Sürekli mobil hayatın ne kadar geliştiğinden bahsediyoruz ancak kurumsal hayatta verimlik artışından çok “hamaliye” artıyor. Öyle görünüyor ki mobilite açısından kurumsal alanda alacağımız daha çok yol var. Tabii yolda fırsatlar da var.
ETİKETLER : Sayı:911
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN