Yazarlar 03 MAYIS 2010 / 14:32

Lütfen biraz daha dikkat!

Çoğumuzun iş dolayısıyla sık sık kullandığı İstanbul - Ankara karayolu geçtiğimiz hafta bilişim dünyasından üç arkadaşımıza mezar oldu. Ya bir randevuya ya da bir toplantıya yetişmek için hız limitlerinin üstüne çıkabiliyoruz. Kurallara uymayan, hatalı sollama yapan, daha fazla yük taşımak amacıyla aracın fiziksel özelliklerini kurallara aykırı bir şekilde değiştiren kamyon ve tırlara da sürekli rastlandığı yollarımızda ne yazık ki denetim eksikliği de had safhada. Durum böyle olunca, acı haberleri almak da kaçınılmaz oluyor.
Karayollarımızın güvenliği hem Ulaştırma Bakanlığı hem de İçişleri Bakanlığı’na bağlı trafik ekiplerinin sorumluluğunda. Tabii her adıma bir ekip yerleştirmek mümkün değil ama denetim aşamasında teknolojiden daha fazla yararlanılabilir. Bizler de denetimlerin artırılmasını beklemeden, daha dikkatli olmalıyız.
ETİKETLER : Gündem Sayı:769

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN