Yazarlar 06 ŞUBAT 2011 / 18:00

Mahşerin dört atlısı

Akıllı telefon pazarının hızına yetişilmiyor. Apple, Google, BlackBerry (RIM) ve Nokia dörtlüsünün pazar payı yarışında lider sürekli değişiyor. 2009 yılı sonunda akıllı telefon pazarının birincisi Nokia olurken ikinci BlackBerry ve üçüncü sırada da Apple yer alıyordu. 2010 yılı sonunda sıralama tamamen değişti ve Google, Android ile akıllı telefon pazar payında liderliğe oturdu. Onu sırasıyla Nokia, Apple ve BlackBerry izledi.
Mahşerin dört atlısının rekabeti akıllı telefondan tablet bilgisayara doğru hızlanırken öte yandan bu markalar, dünyanın en değerli markaları sıralamasında da başa yarışıyorlar. Interbrand’ın yaptığı son ‘Dünyanın en iyi markaları’ sıralamasında ezeli rakipler yine birbirini takip etmiş. Bu listede Google yedinci sıradan dördüncü sıraya yükselmiş. Nokia tam tersine, beşincilikten sekizinciliğe düşmüş. Apple yirmiden onsekizinci sıraya çıkmış. BlackBerry ise altmışüçüncü sıradan ellidördüncü sıraya yükselmiş. Bu listede tek düşüşte olan Nokia, son hamlesi N8 ile kısa zamanda atağa kalkacak gibi görünüyor.
Görünen o ki yüzyıllık markaları tahtından eden mahşerin dört atlısı, biz tüketicilerin merkezinde olmaya devam edecek.
ETİKETLER : Gündem Sayı:807
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN