Yazarlar 11 AĞUSTOS 2014 / 09:28

MS Azure Store Simple Yenilendi

Geçen aylarda kaleme aldığım “Microsoft’un Store Simple Yatırımı” başlıklı yazıdan sonra, yeni gelen bir haber ile bu haftanın yazı konusu belli oldu.


Microsoft’un “Technet” blog sitesinde yayınlanan bir habere göre, 1 Ağustos 2014 tarihi ile, Store Simple ürünü yeni versiyonu ile duyuruldu. StorSimple 8000 serisi; şimdilik 8100 ve 8600 olarak iki modelden oluşmakta. Azure Store Simple olarak adlandırılan yeni nesil hibrit depolama çözümleri; kurumsal müşterilerin, “Ana Depolama, Arşiv Depolama, Disk Tabanlı Yedekleme, Uzak Lokasyona Kopyalama (Replication) ve Tape Tabanlı Yedekleme” ortamlarını, yerel alan ağı ile, Microsoft Azure ağı arasına konuşlanarak, hibrit bir yapıda alan ihtiyaçlarını 40-60% arasında azaltarak devam ettirme amacını taşıyor.


 İçinde bulunan SSD ve HDD disklere ek olarak, Azure üzerindeki depolama alanlarına entegre olan Store Simple ürünleri, anlık kapasite gelişmesi ve uzak lokasyonlara kopyalama gibi çözümlerde ciddi maliyet avantajları doğuruyor. Üstelik depolama yöneticilerinin, sürekli alanların ne zaman dolacağı ve yeni depolama yatırımlarını ne zaman yapılması gerektiği gibi konularda, biraz daha rahat uyumalarını sağlıyor.

Azure üzerinde bir sanal makinada çalışan “Microsoft Azure StorSimple Virtual Appliance” ile birlikte çalışan Store Simple, snapshot’ların Azure üzerindeki depolama alanlarına alınması, uygulamaların kolayca yerel ya da Azure üzerindeki verilere ulaşımına olanak sağlamakta.

Kurumsal müşterilerin en önemli hedeflerinden birisi olan, “Felaketten Kurtarma Altyapıları’da (Disaster Recovery)”, Store Simple ile kolayca hayata geçirilebiliyor. Verilerini yerel disklerde saklayan uygulamalar, herhangi bir felaket sonrasında, Azure üzerindeki depolama alanlarına daha önce kopyalanmış bir eski versiyon kopya veriler ile Azure üzerinden yeniden başlatılabiliyorlar. Üstelik felaket süresinde, Azure üzerindeki alanlara yapılan veri güncellemeleri, sistemler normale dönünde, tekrar yerel depolama sistemlerine kopyalabiliyor.

Meraklısına aşağıdaki ilgili dokümanı okumalarını tavsiye ediyorum.

http://download.microsoft.com/download/E/2/1/E21B7C16-6D43-4E4A-B2EC-EEB284047F87/StorSimple_8000_Series_Datasheet.pdf?WT.mc_id=Blog_ServerCloud_Announce_TTD

 
ETİKETLER : Microsoft

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics