Yazarlar 08 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Ne olacak bu içerikçilerin hali?

Bu internet alemi bir alem. Nüfusu çığ gibi büyüyor, erişim hızları artıyor, platformlar artıyor, içerik artıyor. Peki herkes mutlu mu?
Bant genişliği satanlar, erişim sağlayanlar mutlu, çünkü her ay abonelik parasını kullanıcıdan tahsil ediyor. Şirketler mutlu çünkü internet sayesinde daha az maliyetle satış-pazarlama-iletişim-takip-yönetim yapıyor. Kullanıcı mutlu çünkü internet okyanusu ayağının altında. Okuyor, oynuyor, bilgileniyor, eğleniyor, iletişim kuruyor, yeteneklerini sergiliyor ve üstelik bu hizmetlerin pek çoğu da bedava. Burada tek mutsuz kesim içerik üretenler.
Çok değerli içerikleriniz var ama bu içeriklerinize para verecek kimse yok. Yüksek hit alabilen bir içeriğiniz varsa (ki çok zor) banner reklamlarla idare ediyorsunuz.
Ne olacak o zaman; üretmeyecek misiniz, ürettiklerinizi paylaşmayacak mısınız? Mutlu kesim, mutsuz kesimi mutlu edecek çareler aramalı. Sosyal adaletin oluşması için zincirin tüm halkalarının sağlam olması gerekir.
ETİKETLER : Gündem Sayı:783

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN