Yazarlar 02 ARALIK 2017 / 15:00

NE OLACAK BU İNSANIN GELECEĞİ?

İngiltere’nin saygın gazetesi The Guardian’ın “2017’nin en iyi kitapları” listesinde (http://bit.ly/2A9R6d2) yer alıyor ve New York Times’ın önerdiği kitaplardan birisi (http://nyti.ms/2Bomp1P): Mark O’Connel’ın yazdığı “To Be A Machine” (Makine Olmak).
 
Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de en çok satanlar listesine giren Yuval Noah Harari’nin “Homo Deus” kitabından (http://bit.ly/2urrki6) hoşlandıysanız, bu kitabı da ilginç bulacaksınız. Ölümsüzlük peşindeki insanın, bilim ve teknolojideki gelişmeler sonucu, insan ötesi (transhuman) bir türe “evrilmesi” ile ilgili fütürist bir kitap. İnsan ötesi kavramının hangi anlamlara gelebileceğini incelerken, ayni zamanda Silikon Vadisi’nin Elon Musk, Steve Jobs gibi önde gelen kişilerin düşünce yapıları üzerine de ilginç analizler yer alıyor kitapta.
ETİKETLER : 1149
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN