Yazarlar 13 MAYIS 2013 / 08:36

Odakta teknolojinin olduğu yatırımlara da ihtiyacımız var

Türkiye’nin gelişimi açısından yabancı sermaye girişinin önemi büyük olsa da istenilen seviyelerde kalıcı yatırımlar aldığımızı söylemek pek doğru olmaz. Her ne kadar az da olsa yeni bir yatırımın haberini almak bizleri sevindirirken, bu gelişmeden bilişim şirketlerimiz de payını alıyor. Son dönemlerde kamuoyuna yansıyan ve yansımayan birçok bilişim şirketine yapılan yabancı yatırımın duyumunu alıyoruz.
Bu yatırımların yapıldığı bilişim şirketlerine baktığımızda ana vizyon yine Türkiye pazarı, biraz da çevre ülkelerdeki pazarlar çerçevesinde oluşturuluyor. Uluslararası boyutlardaki şirketler tarafından, sadece geliştirdiği teknoloji için yatırım yapılan şirketlerin sayısı ise yok denecek kadar az. Bugün birçok şirket, aldığı ya da almayı hayal ettiği bazı teşviklerle teknoloji geliştirme odaklı çalışma yürütüyor.  Pazar kaygısı olmadan, geliştirilen teknolojilerin ön planda olduğu, şirketi küresel boyuta taşıyacak yatırımları duymaya olan ihtiyacımız apaçık ortada duruyor. Umarım yakın zamanlarda bu tür yatırım haberlerini de almaya başlarız.
ETİKETLER : Sayı:921
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN