Yazarlar 15 TEMMUZ 2011 / 14:39

Olmak ya da olmamak

Bu hafta iç sayfalarımızda da okuyacağınız üzere Recep Tayyip Erdoğan tarafından  61. Hükümet programı açıklandı. Seçim öncesinde defalarca yazmamıza ve çağrıda bulunmamıza rağmen beklendiği üzere bilişim bakanlığı da kurulmadı. Bu konu üzerimizde derin bir hayal kırıklığı yaratsa da daha büyük hayal kırıklıkları olmaması üzerinde görüş birliğine varılıyor.
Yusuf Çağlayan imzalı haberimizin detayına girmek istemesem de öte yandan gelişmiş ülkeler tarafından stratejik olarak görülen bilgi ve iletişim sektörü, ülkemizde layık olduğu değeri göremiyor. Hazırlığına başlanan FATİH gibi projelerle gündem sıcak tutulmaya çalışılsa da tüm sektörü kapsayacak ciddi hamlelere de ihtiyaç olduğu görülüyor. Bu hamlelerin neler olduğunu buraya teker teker yazmaya gerek yok. Ancak bilişim bakanlığına bu dönemde de kavuşamadığımıza göre, diğer konulara dikkatle eğilmekte fayda var, bizden söylemesi.
ETİKETLER : Gündem Sayı:830
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN