Yazarlar 29 TEMMUZ 2011 / 16:46

Olmayacak duaya amin demek!

Sürekli okuyucularımız çok iyi bilirler. Meşhur 22 Şubat kararlarıyla birlikte 22 Ağustos’ta ülkemiz internetinde yeni bir dönem başlama ihtimali var. Seçimden hemen önce İnternet Kurulu’nun ev sahipliğinde bilişim STK’larının da katıldığı bir toplantıyla bu konu üzerinde görüşler belirtilmiş ve seçimden sonra bakana sunulmak üzere talepler yazılmıştı. İnternet Kurulu geçtiğimiz hafta bakanlığa bu listeyi sundu. Sunar sunmaz da eleştirilerle birlikte aynı gerginlik tekrar başladı. STK’ların iddiası kendi görüşlerinin bu sunulan metinde yer almadığı, İnternet Kurulu’nun iddiası ise hazırlanan ve onaylanan listenin aynen bakanlığa sunulduğu yönünde.
Bu tartışmalar uzayıp gidecek, STK’lar eylemlerini belki yine sokağa dökecek ama araya Ramazan ayının girmesiyle bir rehavet başlayacak. En sonunda da 22 Ağustos tarihinde sansürlenmiş ama adı sansürlü olmayan internet dünyamıza sıkışıp kalacağız. Tabii bu bizim düşüncemiz ve öngörümüz umarım zaman, yetkilileri de bizi de haksız çıkarır çünkü haksız çıkmaya ülkece çok ihtiyacımız var.
ETİKETLER : Gündem Sayı:832
YORUMLAR
admin 05 AĞUSTOS 2011 / 07:00 0 0
"30 bin kapalı site" rakamı sayın Ali Bulut'a hala bir şey ifade etmiyor sanırım.

Bu durumda "internet nedir?" sorusundan başlamak lazım tabii ama buna yerimiz yetmez.

Fatih Sarı
ali bulut 04 AĞUSTOS 2011 / 14:44 0 0
istem dışı sansürlenen engellenen bir şey yok konuları saptırmayın ve büyütmeyin öncelikle zararlı olan konuları gündeme getirin basit ve masum bir şiir yazan kişiye bile 17 sayfa küfür yazılan siteleri ele alın önce.
admin 03 AĞUSTOS 2011 / 07:14 0 0
Sayın Cemalettin Töre,

Hali hazırda kapalı bulunan yaklaşık 30 bin siteye rağmen "sansürlenen bir şey yok. Rahat olunuz...." mesajınız bile aslında ne kadar rahatsız olmamız gerektiğinin çok açık bir kanıtı.

Değerli görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkürler, selamlar...

Fatih Sarı
Cemalettin Tore 02 AĞUSTOS 2011 / 15:13 0 0
Sansürlenen bir şey yok. Rahat olunuz...
Şahin Ciner 02 AĞUSTOS 2011 / 09:49 0 0
Sansürlenmiş internete karşı sürdürdüğümüz çabaları yayınları dahi, 22 ağustostan itibaren sürdüremeyebiliriz. internette kabul edilemez sansüre karşı 22 ağustosa rağmen sürdürebileceğiniz platforma, takiplen'e şimdiden katılın.