Yazarlar 07 KASIM 2010 / 18:00

Rapor olarak kalmasın

Geçtiğimiz hafta BThaber’in manşetinde, DPT’nin hazırladığı,  2011-2013 yılı Orta Vadeli Program’ın ayrıntıları yer aldı. Öncekilerden farklı olarak bu programda bilişim ve bilişim sektörü ile ilgili daha kapsamlı ve ayrıntılı saptamaların olduğunu görmek mutluluk verici. Nitekim programın açıklanması paralelinde TÜBİSAD da konu ile ilgili bir bilgi notu yayınlayarak Orta Vadeli Program’ın sektör açısından değerlendirmesini yapmış ve başlıca dört noktayı önceliğine almış durumda. Bunlar: Kayıtdışılığın azaltılması, Ar-Ge ve yenilikçiliğin geliştirilmesi, bilgi ve iletişim teknolojilerinin yaygınlaştırılması, e-devlet uygulamalarının yaygınlaştırılması. Tüm bu konuların nasıl yapılması gerektiği ve olumlu sonuçları da değerlendirme dokümanında yer alıyor.
Bu çalışmadan yola çıkarak bir genelleme yapacak olursam; doküman, rapor ve eylem planı oluşturmak konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Eksiklerimizi, ihtiyaçlarımızı, neler yapmamız gerektiğini, nasıl yapmamız gerektiğini biliyoruz da iş eyleme, uygulamaya gelince tıkanıyoruz. Bu tıkanıklığı giderecek kurumlar arası eşgüdüm ile umarız üretilen raporlar somut eylemlere dönüşür.
ETİKETLER : Gündem Sayı:795
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN