Yazarlar 15 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Riskler her zaman var olmaya devam edecek

Google, Youtube tartışmalarının ardından gündemimize yeni bir tartışma daha girdi. BlackBerry. Suudi Arabistan’ın BlackBerry hizmetlerini yasaklamasının (gerçi daha sonra anlaşma sağlandı) ardından benzer uygulama Türkiye’de de yansıyabilir mi konusu tartışılmaya başlandı. Önceki hafta BTK Başkanı Tayfun Acarer, bir sohbet toplantısında, güvenlik konusunun genel bir sorun olduğunu, bugün kullandığımız birçok teknolojide de bu sorunun olduğunu belirterek; yapılan incelemenin altından hiçbir şeyin çıkmayacağının ve bu konunun kısa bir sürede gündemden düşeceğinin sinyallerini verdi.
Evet, eğer internete bağlı iseniz kişisel, kurumsal hatta ulusal güvenlik açısından hiçbir sistem yüzde 100 güvenli değildir ve her zaman bir risk var olmaya devam edecektir. Ama bu riskler var diye de teknolojiyi görmezden gelemeyiz.
ETİKETLER : Gündem Sayı:784

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN