Yazarlar 21 KASIM 2010 / 18:00

Seçim tarihi belli oldu, ihale sayısı azaldı!

Son haftalarda verilen demeçlere göre, 2011 yılında gerçekleşecek olan genel seçimler muhtemelen 12 Haziran Pazar günü yapılacak. Yine ne tesadüftür ki son haftalarda Resmi Gazete’de yer alan bilişim alımları ile ilgili ihale sayısında çok hızlı bir düşüş görüldü.
Türkiye’de bir gelenektir, seçim tarihleri belli olur olmaz seçim yatırımı çalışmaları başlar. Bu çalışmaların kod adı da “yol” ya da “kaldırım”dır.
Bilişim projelerini bu dönemlerde pek göremeyiz. Çünkü bilişim gizli kahraman gibidir, katkıları halkın birçok kesimi tarafından doğrudan hissedilmez. Kısacası, siyasetçilere kısa sürede puan kazandırmaz.
Son yıllarda zihniyet değişimi yaşandığını da yadsıyamayız ve umarız bu durum bir tesadüften ibarettir. Ve yine de umarız ki bilişim temalı sloganların havada uçuştuğu, bilişim projelerinin etkili birer propaganda malzemesine dönüştüğü bir seçim dönemi yaşarız.
ETİKETLER : Gündem Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN