Yazarlar 16 EYLÜL 2013 / 08:22

Siber savaş geliyor (mu?)

Geçen haftaki ABD ziyaretimde basında yer alan ve ABD’nin Suriye’ye askeri endişelerden değil siber endişelerden girmekten çekindiği iddiaları dikkatimi çekti. ABD’nin askeri alandaki en ciddi yayın organları bu iddiaları gündeme getirmiş ve başkanlarını köşeye sıkıştırmak üzereydi.
Sektörde yakından takip ettiğimiz üzere hem UDH Bakanı Binali Yıldırım hem de BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer çoğu konuşmasında artık savaşların topla tüfekle değil bilgisayarlarla olacağını vurguluyor.
Bölgedeki ısınma sonucu olası bir savaş durumunda bu dünyanın göreceği ilk “elektronik harp sistemleri savaşı” olacak. Peki biz, yani Türkiye bu konunun neresindeyiz? Kendine bilgi güvenliği uzmanı sıfatı yapıştıran insanlar, “seferberlik görev emri” alacaklar mı? Devletimiz bu konuda neler düşünüyor? Patriotlar haklanırsa bizi Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı mı koruyacak gibi sorular insanın aklına gelmiyor değil.
ETİKETLER : Sayı:938

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN