Yazarlar 29 NİSAN 2013 / 08:31

Şirketlerin yaman çelişkisi….

2013 yılının ikinci çeyreğinin ortalarına yaklaştık. Araştırma kuruluşlarının 2012 yılına dair pazar verilerini açıklayacakları döneme de girmiş olduk. Bu araştırmaların sağlıklı sonuçlar verebilmesi ve sektörün gelişiminin değerlendirilebilmesi içinse sağlıklı verilere ihtiyaç var. Gel gelelim, bu verileri verecek olan bilişim şirketlerinin bir kısmı bu konuda bilgi vermemeyi yeğliyorlar. Özellikle uluslararası şirketler son yıllarda, nedenini tam anlamadığımız bir şekilde merkez tarafından bilgi verilmesinin yasaklandığını belirterek bilgi vermekten çekiniyorlar. Bazı yerli şirketler ise bir önceki yıla göre gelirlerinde düşme olduğunda bilgi vermeme yolunu seçiyorlar. Ama hepsi, ister yerli olsun ister yabancı olsun, pazarla ilgili verilere ulaşmak, rakiplerinin durumlarını görmek istiyorlar.
Kısacası “Ben bilgi vermeyeyim, ama rakiplerimin bilgilerini görebileyim” derdinde olan şirketlerin bu tavrı sürdükçe pazarın sağlıklı olarak değerlendirilebileceğine, çok farklı verilerin ortada dolaştığı bir sektörün sağlıklı gelişebileceğine inanıyor musunuz?
ETİKETLER : Sayı:919

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN