Yazarlar 20 OCAK 2014 / 08:00

Son on gün

Borç yiğidin kamçısı mı, yoksa borç yiyen kesesinden mi yer bilmem ama kredi kartıyla yapılan taksitli borçlanmaya sınırlama getirileceği kesin. Evet,1 Şubat’ta kredi kartına taksit limitleniyor. “Bu sene aldık ama taksiti seneye bu zamanlar bitiyor” bitti. Devir, artık limitsiz kartların dahi limitli taksit devri.


1 Şubat’ta kredi kartına en uzun taksit  9 ay olacak. Uygulama kapsamı geniş. Beyaz eşya, gıda, akaryakıt, altın... Benim için en önemlisi ki bu yazımın ana konusu olan cep telefonunda ise taksit kalkıyor. Bu sebeple cep telefonuna hücum var. Reyon önlerinde sıra, kasa önlerinde kuyruk var. Peki ihtiyaç var mı? Bu sorunun cevabı bende yok. İhtiyacı olanlar ve fırsatı kaçırmak istemeyenler için birkaç önerim var sadece.


Öncelikle ne istediğinizden emin olun. Ne istediğinizden kastım, hangi amacınıza yönelik bir telefon istediğiniz. Konuştursun yeter!(Kendim yazdım kendim inanmadım.) Bütün elektronik postalarımı takip etmeliyim! Sosyal medyadan bir an olsun ayrılamam! Oyun oynamazsam stres atamam! Telefon ile fotoğraf çekmek en büyük tutkum…vs. İstekler ve liste uzar gider. Aslında herkes şu konularda hemfikir: Hem en ucuz, hem çok akıllı, hem en kaliteli, hem en sağlam hem en kullanışlı olsun. Maalesef böyle bir telefon henüz dünya da yok, Türkiye’ ye de hiç gelmez. Siz icat ederseniz o başka tabi.


Bence en iyisi, hazır azda olsa zaman varken bütçenizi, isteklerinizi ve kullanım amacınızı düşünerek bir araştırma yapmanız. Çeşit çok. Taksit yok. Bu saatten sonra icat çıkaramayacağınıza göre şartlarınıza en uygun olanı bulup fırsatı değerlendirebilirsiniz. Aman acele edip sonradan pişman olacağınız, bir iki özelliği dışında kullanmayacağınız ama servet ödediğiniz bir telefon edinmeyin. Elinizde patlamasın! Ben geri sayımı başlattım bile : 10,9,8…

YORUMLAR
Nejat Akdaş 25 ŞUBAT 2014 / 10:40 0 0
taksit bitti..iş yok..satış yok..
Emre 21 OCAK 2014 / 14:04 0 0
Teşekkürler Ersin Bey. Az kalsın altın kaplama telefon alıyordum. Beni büyük bir masraftan kurtardınız :P

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics