Yazarlar 08 OCAK 2012 / 16:10

Teknoloji konusunda farkındalık oluşturulmalı

Yılsonu, yılbaşı derken son dönemlerde çok sayıda bilişim şirketinin yöneticileri ile görüşmeler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Editör arkadaşlarımızla bu görüşmeleri değerlendirmelerimizde ortak bir sonuç çıkıyor. İstisnasız tüm yöneticilerin söylediği ortak cümle şu, “Biz şirket olarak 2011 yılında büyüdük, bu büyümeyi 2012 yılında da sürdüreceğiz.” Bilişim şirketlerinin geçtiğimiz yılı büyümeyle kapatması, yeni yıla umutla bakması, doğal olarak bizleri de sevindiriyor, umutlandırıyor.
Neden umutlanmayalım ki; bilişim sektörü “verimlilik” araçları sunmuyor mu kurumlara? Günümüzde küçük olsun, büyük olsun artık tüm kurum ve şirketler her geçen gün verimliliklerini artırma ihtiyacı hissediyorlar. Bu konudaki en büyük silahları ise bilişim teknolojileri. Tabii bu teknolojilerin farkında olmayan yöneticilerin sayısını da göz ardı etmemek gerek. 2012 yılındaki en büyük hedeflerimizden biri de bu yöneticilerin, bilişim teknolojilerinin farkına varmasını sağlamak olmalı.
ETİKETLER : Gündem Sayı:853
YORUMLAR
İLKER ÇOKKEÇECİ 12 OCAK 2012 / 17:02 0 0
Gerçek anlamda büyüyen şirketlere baktığımızda en önemli yatırımlarının insan olduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor. Heyecanlı, müşteri memnuniyetini esas alan ve insana yatırım yapan şirketlerin hızla zirvede yerini alacağı, kuşkusuz geleceğe umutla bakmamızı kaçınılmaz kılıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics