Yazarlar 25 KASIM 2013 / 08:26

Teknoloji şirketleri yatırımcı bekliyor…

Türk şirketlerine yabancı yatırımcıların ilgisi son günlerde artış gösteriyor. Neredeyse her gün bir şirketin yabancılar tarafından alındığını duyuyoruz. Satılan ya da yabancı ortak alan bu şirketlerin arasında ise teknoloji şirketlerini pek göremiyoruz.
Geçtiğimiz hafta sonuçları açıklanan Deloitte Fast50 Programı’nın sonuçlarına baktığımızda listede pek çok yeni şirketin yer aldığı dikkatlerden kaçmadı. Bu listeye girebilmek için son beş yıldır faaliyet göstermek gerektiğinden, önümüzdeki yılların listelerinde daha fazla yeni şirketin olacağını söylemek için kahin olmaya gerek yok. Teknoloji şirketlerinin büyük bir çoğunluğu başta bölgesel ülkeler olmak üzere yurtdışına açılarak büyümek istiyor. Tabii sermaye buldukları takdirde.
Bırakın yabancı yatırımcıları, melek yatırımcıya dönüşen birkaç isim dışında, belli bir seviyeye ulaşmış şirketini satan ve elinde sermaye bulunan yatırımcıların gündemine de bu teknoloji şirketleri pek giremiyor. Bu şirketler ile yerli ya da yabancı yatırımcıları buluşturacak ortamlara, yatırımcıların ilgisini çekebilecek araçlara her geçen gün biraz daha fazla ihtiyaç duyuluyor.
ETİKETLER : Sayı:947
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN