Yazarlar 23 OCAK 2011 / 18:00

Ticaret bürokrasisi ortadan kalkıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden bir uzlaşı çerçevesinde çıkan yeni Türk Ticaret Kanunu, iş dünyasının büyük bir çoğunluğu tarafından olumlu karşılandı. Rekabet ortamını geliştirecek unsurları da içinde barındıran yasa, Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümünü de destekleyen bir yapıya sahip. Kayıtlı e-posta, e-tebligat, e-fatura, resmi toplantıların video konferans ortamında yapılabilmesi gibi birçok nokta, şirketlerimizin daha rahat ve daha çağdaş bir çalışma ortamına kavuşmalarına olanak sağlıyor.
Birçok işlemin elektronik ortamda yapılabilmesinin önünün açılması, bilişim sektörünün gelişiminde de kesinlikte önemli bir rol oynayacaktır. Örneğin TÜBİSAD’ın öngörülerine göre yeni yasanın sektörün gelişimine ilk katkısı yüzde 25’e varan düzeylerde olacak. İşletmelerimizin, bu yasanın sunduğu avantajları iyice irdelemesi, gerekli altyapı yatırımlarını gerçekleştirerek süreçlerini elektronik ortama taşımaları kendilerinin gelişimi kadar ülkenin gelişimini de etkileyecektir.
ETİKETLER : Gündem Sayı:805
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN