Yazarlar 04 MAYIS 2015 / 10:22

Tom Hanks’in yenilikçilikleri

Kanadalı pop şarkıcısı Carly Rae Jepsen’ın yeni “I really like you” (Senden gerçekten hoşlanıyorum) klibinde şarkıcıyı son dakikaya kadar görmüyoruz. Şarkıyı o söylüyor, ama klip boyunca Tom Hanks senkronize dudak oynatarak söylüyor gibi yapıyor. Bu sevimli klip için twitter’da yazılanlar, şarkıcı Jepsen’in “akıllıca” bir iş yaptığına işaret: Şarkı, her hangi bir disco-pop şeysi, ama ekranda, Amerika’da “en sevilen sayılan” (her zaman “iyi” kahramanları canlandırmış) sinema sanatçısı Tom Hanks var. ABD’de #everyonelovestomhanks (Herkes Tom Hanks’i Sever) diye bir hashtag boşuna değil.

Jepsen, Hanks’in ülke çapında yarattığı sempatiden olanca yararlanmış. Yoksa, twitter’da, “Şarkıyı, Tom Hanks var diye sevdim” diyen çıkmazdı. İşte size harika bir inovasyon! “Ben şarkıyı söyleyeyim, ama ekranda sen görün.” En sonda da, yine milyonlarca hayranı olan Justin Bieber kısaca görünüyor. Carly, Hanks ve Bieber birlikte dansla bitiriyorlar.

Tom Hanks’in böyle bir işe kalkışması hiç tesadüf değil, menajerinin becerisi de değil. Tom Hanks, bizim buralarda bilinmeyen yenilikçi bir zihne sahip: iPad ve iPhone’larda “daktilo sesi çıkartarak” yazı yazma uygulamasını düşündü, yaptırdı. iTunes/Apple Store’da Hanx Writer diye bakın, göreceksiniz. Bu uygulamada, ekrana çıkan harfler, emektar bir daktilodaki bozuk ve uyumsuz sıralı harflere bile benziyor. Tom bu ayrıntıyı dahi düşünmüş ve yazılımını yaptırmış. Arkadaş, yenilikçiliğe açık.

 
ETİKETLER : 1020

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics