Yazarlar 08 EYLÜL 2014 / 14:00

TÜGİAD, bakanlara baktı

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Trendeco Danışmanlık’la ortaklaşa, şimdiye kadar örneğini görmediğimiz mükemmel bir sosyal medya araştırması yaptı: 15 Temmuz – 15 Ağustos 2014 arasında, ülke ekonomisinden sorumlu bakanlar Ali Babacan, Mehmet Şimşek, Fikri Işık ve Nihat Zeybekçi arasından en az bir tanesinin yer aldığı 113 bin 105 adet sosyal paylaşımın “ne kadarında Ar-Ge, KOBİ, girişimcilik, yüksek teknoloji” sözcüklerinin geçtiğine baktı.

Sonuç: Ar-Ge’nin geçme oranı % 3. KOBİ’nin oranı % 2. Girişimcilik’in oranı % 1. Yüksek Teknoloji oranı sıfır.

Bu 4 bakan, 113 binden fazla paylaşımda en çok hangi konular hakkında görüş belirtmişler?

Faiz: % 51. Enflasyon: % 20. Kredi derecelendirme: % 12. Büyüme: % 7. Milli Gelir: % 4.

Ekonomiden sorumlu dört bakanın 113 bini aşkın paylaşımında, “ekonominin temelinde yatan konular” % 3 ve altında yer almış.

TÜGİAD, konuya ilişkin olarak şu kibar dili kullanıyor:

“Sosyal medyada ekonomi yönetimindeki dört bakanın ismi ile KOBİ, girişimcilik, ileri teknoloji kavramlarının bir arada oldukça sınırlı düzeyde geçmesi, bugüne kadar hep dile getirdiğimiz, “Türkiye’nin gerçek gündemi”nin kaçırıldığını bir şekilde göstermektedir. Gündelik makro kavramlarla dolu ekonomi gündeminde (bu konuların) hep geri plana itildiği ile bir kez daha karşı karşıyayız...Türkiye’nin gerçek gündemini oluşturan ekonomi yönetiminden sorumlu siyasi kadro, makro konular kadar, gündemde yer edinemeyen, ancak Türkiye için hayati öneme sahip mikro kavramları ön plana çıkartarak (...) canlı tutmaları gerekmektedir.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN