Yazarlar 11 MART 2012 / 17:43

Türkiye vs. Brezilya, kaçan fırsatlar

İç sayfalarda okuyacağınız üzere bir CeBIT daha geride kaldı. Geçtiğimiz yıl ülkemizin üstlendiği “partner ülke” sorumluluğu bu yıl fuar yetkilileri tarafından Uyuyan Dev olarak nitelendirilen Brezilya’ya verilmişti. Geçtiğimiz yıl yapılan organizasyonun içinde olmamıza rağmen eleştirmiş, bu fırsatın yeterince değerlendirilemediğini dile getirmeye çalışmıştık.
Ancak bu yıl Brezilya’nın başına gelenleri görünce sorunun aslında partner ülkelerde değil sanırım onları iyi yönlendiremeyen fuar yönetiminde olduğunu fark ettim. Sonuçta Almanya bize uçakla üç saatlik mesafede ve karşılıklı iş yapan birçok şirketimiz mevcut. Ancak Brezilya gibi büyüyen fakat Güney Amerika kıtası gibi Avrupa’ya uzak bir coğrafyada sıkışıp kalmış bir ülkenin bu fırsattan yararlanamaması onlar için çok büyük kayıp. Yani kısaca yeni “partner ülke” sorumluluğunu alan ülkenin dikkat etmesi gereken çok konu var.
ETİKETLER : Gündem Sayı:862

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN