Yazarlar 20 MAYIS 2012 / 15:25

Üç yanlış bir doğru…

90’lı yılların başında moda olan ve günümüze kadar gelmeyi başaran “üç yanlış bir doğruyu götürür” deyimi geçtiğimiz hafta bir kez daha, bu defa İzmir’de karşımıza çıktı. Dikkatli okuyucularımız iki hafta önceki yazımızda kadınlarımızın ekonomiye katkısına ve hükümetin 2023 vizyonunda özellikle bilişim sektöründe kadın desteğinin artırılması çalışmalarına değinmiştik. Bu çabaları ne kadar desteklersek destekleyelim Dünya Telekomünikasyon Günü olan 17 Mayıs’ta İzmir’de düzenlenen kutlamaların “Bilişim Sektöründe Kadınların Yeri ve Etkisi” başlığı altında toplanmasını da bir o kadar anlamadık.
Ülkemizin en sorunlu alanlarından bir tanesi telekomünikasyon. Onlarca çözülmeyi beklenen sorun, alternatif operatörlerin durumu, sabitte özelleştirilmeye rağmen “önü alınamayan” tekelci yapı, mobilde alınan haksız özel iletişim vergisi ya da operatörlere yok yere kesilen cezalar dururken ana temanın kadın olması anlaşılamaz gerçekten. Evet, kadınlarımız başımızın tacı. Ama bari Dünya Telekomünikasyon Günü’nde bu sektörü unutmayalım, lütfen.
ETİKETLER : Gündem Sayı:872

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN