Yazarlar 25 EYLÜL 2011 / 16:55

Yaşanan süreçten güçlü çıkabilecek miyiz?

Rekabetçi ve teknoloji geliştirebilen şirketler, verimli kurumlar, teknolojinin nimetlerinden maksimum düzeyde yararlanan vatandaşlar, güçlü ve yurtdışına açılmayı başarabilmiş bir bilişim sektörü… Kulağa ne kadar da hoş geliyor.
Artık bu hoş dileklerin gerçeğe dönüşmesinin zamanı geldi hatta geçiyor bile. Çünkü dünyada hem ekonomik hem de siyasi alanda sıcak gelişmeler yaşanıyor ve bu süreçten güçlü çıkabilmenin yolunun bilişimden geçtiğini artık anlatmaya gerek yok. Türkiye bölgede güçlü bir ülke olma yolunda önemli adımlar atıyor. Bu adımların etkili olabilmesinin tek yolunun teknoloji üretimi ve kullanımından geçtiğini aklımızdan bir an bile çıkarmamalıyız.
Önümüzdeki hafta İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11 de bu gelişmelere paralel stratejilerin ortaya konduğu bir platform olacak.
ETİKETLER : Gündem Sayı:839

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN