Yazarlar 30 NİSAN 2011 / 03:30

Yeni Bilgi Toplumu Stratejisi nerede?

Türkiye’yi tam bir seçim heyecanı sardı, miting meydanları hareketlendi, TBMM neredeyse boşaldı. Bu arada devletin işlerliğini sağlamak için alınacak yeni kararlar, çıkarılacak yeni yasalar, yapılacak yeni düzenlemeler, seçim sonrasını bekliyor. Bilişim sektörü de seçim sonrasına kilitlenmiş durumda. Sektörün yönünü değiştirecek yeni düzenlemeler Torba Kanun’un içinden çıkacak.
Bu gelişmeler yaşanırken öte yandan Mayıs ayına gelinmesine rağmen 2006-2010 yıllarını kapsayan ve miadı dolan Türkiye Bilgi Toplumu Stratejisinin yerine yenisini çıkartamadık. Devlet Planlama Teşkilatı Bilgi Toplumu Dairesi bu konuda bir ön çalışma başlatmış durumda. Hatta büyüme ve istihdam odaklı yeni bir bilgi toplumu stratejisi hazırlanması konusunda önemli bir hedef belirlemişler. Strateji belgesinin hazırlanması için ihaleye çıkılacağı bilgisi verildi ancak devamı gelmedi.
Türkiye çılgın projelerle harıl harıl 2023’e hazırlanırken neden 2023 yılını kapsayan bir Bilgi Toplumu Stratejimiz olmasın? Seçim heyecanı iyi güzel de Türkiye’yi geleceğe taşıyacak plan ve programların oluşturulması için de aynı heyecanı duysak hiç fena olmayacak.
ETİKETLER : Gündem Sayı:819

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN