Yazarlar 19 AĞUSTOS 2013 / 08:58

Yeni bir “.com” krizi mi geldi?

Sektörümüzle birlikte internet yatırımlarını da takip eden okurlarımızın gözünden elbette kaçmamıştır. Özellikle son iki haftada ülkemizde birçok çevrimiçi alışveriş ve fırsat sitesinin kapandığını ya da kapanmak zorunda kaldığına hep birlikte tanık olduk.
Tabii ki site sayısının bu kadar artması zaten dar olan pazarda sıkıntı yaratmıştır. Bu sıkıntı da ilk bakışta çok kârlı görünen bu alanı, bir anda küçük girişimcileri yutan bir kara deliğe dönüştürmüş olabilir. Ama doğru yatırım yapan ve işi doğru planlayanlar hala ayakta ise sıkıntıyı sistem yerine biraz da kendimizde aramamız gerekiyor.
Düşünsenize artık Türk internet kullanıcısı 90’ların sonunda ya da 2000’lerin başındaki profilinden çok uzakta. Hangi fırsatın gerçekten fırsat olduğunu biliyor, dahası çevrimiçi alışveriş yapamadan önce mutlaka kıyaslıyor ve kendisi için en doğru olanı seçiyor. Siz bu profili görmezden gelip, “internette ne versen gider abi” kafasıyla iş kurduğunuzda da işinizin ya da geminizin batışını uzaktan üzülerek izliyorsunuz. Tıpkı bizler gibi.
İyi bir hafta olması dileklerimle…
ETİKETLER : Sayı:934

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics