Yazarlar 07 MAYIS 2011 / 03:35

Yeni bir pakete daha ihtiyaç var

İnternette sansür, yıllardır tartıştığımız bir konu. Bazı zamanlar alevlenen bazı zamanlar ise sönük de olsa sürekli konuşulan bu konuda tüm tarafların haklı olduğu taraflar mevcut. Şubat ayında yayınlanan ve BThaber’de de ayrıntılı olarak yer verdiğimiz internet paketlerinin oluşturulması ile ilgili gelişmeler geçtiğimiz hafta gündeme damgasını vurdu. Ben, 22 Ağustos’ta hayata geçecek bu uygulamayı destekliyorum ama Aile, Çocuk, Yurtiçi ve Standart paketlerin yanına bir de “Gelişmiş” paketin eklenmesi şartıyla.
Bu yeni paket üzerinden internete bağlanmak isteyen aboneler tüm sitelere girebilsinler. Yasa koyucu ve uygulayıcıların görevi ise “zararlı” ve yasal olmayan içerikleri üretenlere yönelik olmalı.
Böylece, site kapatma konusu da gündemden kalkacağı gibi insanlar hem özgürlüğün hem de güvenliğin olduğu bir internete kavuşmuş olurlar.
ETİKETLER : Gündem Sayı:820

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN