Yazarlar 14 MART 2011 / 20:26

Yeni dönem, yeni umutlar

Hepimizin bildiği gibi yaklaşan genel seçimler ve anayasa gereği Adalet ve İçişleri olmak üzere diğer iki bakanla birlikte Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da geçtiğimiz hafta görevinden istifa etti. Seçimlere kadar Yıldırım’ın yerine müsteşar Habib Soluk vekâlet edecek. Bu dönemde sektör olarak bir yenilik beklemek çok mümkün değil.
Ancak özellikle Blogger-Digiturk konusunda BTK Başkanı Tayfun Acarer’in açıklamaları hepimizi cesaretlendirdi. Acarer, birkaç site yüzünden tüm blogların kapatılmasının hatalı olduğu ve bunu değiştirmek adına düzenlemeler yapmak gerektiğinin altını çizdi.
Seçimler sonrasında siyasi tablo ne yönde olur onu seçmene bırakalım. Ancak önceki seçimlerde de yaptığımız çağrıyı bıkmadan usanmadan bir kez daha yenileyelim. Sizlerin de takdir ettiğiniz üzere ülkemiz ve sektörümüz bir bilişim bakanlığını hak ediyor. Biz söylemiş olalım belki bu defa gündeme gelir.
ETİKETLER : Gündem Sayı:812
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN