Yazarlar 30 OCAK 2011 / 18:00

Yeni dünyadan izlenimler

Bir iş seyahati için geldiğim ABD’nin Teksas eyaletinden yazıyorum size bu yazıyı. Türkiye’ye göre dünyanın öbür ucu Teksas. Ancak burada çok yoğun bir Türk nüfusu yaşıyor. Burada on civarında Türk restoranı var. Gelin gerisini siz hesaplayın.
Burada gerçekleştirilen etkinlikte Türk olduğumuzu öğrenen herkes büyük bir sempati ve ilgiyle yaklaştı bize. Daha önce bu ülkede gerçekleştirilen etkinliklerden biliyorum; ülkemizi bilen kimse olmadığı gibi “biz hindiyi yeriz” gibi kötü esprilere de maruz kalmışlığım var. Ancak gelişen olaylar ve Türkiye’nin Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ABD ile final oynaması işleri biraz değiştirmiş gibi.
Öte yandan burada tanıştığımız Avrupalı dostlarımız da Türkiye’nin Avrupa’nın yükselen değeri olduğunu söylediler. İnsan gururlanıyor gerçekten de ve daha önce de söylediğimiz gibi küreselleşen dünyada artık sınırlarımız bize dar geliyor. Önümüzdeki dönemde de Türk şirketleri Barselona’da gerçekleşecek Dünya Mobil Kongresi’nde ve hemen ardından CeBIT Hannover’de boy gösterecek ve ülke tanıtımımızı yapacak.
Bizden söylemesi…
ETİKETLER : Gündem Sayı:806

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN