Yazarlar 06 MART 2011 / 18:00

Yeni heyecanlara kapı açalım

CeBIT Fuarı ile birlikte, Türkiye bilişim sektörü de bir heyecanı geride bırakmış oldu. Arzumuz bu heyecanın süreklilik kazanması. Bilişim alanında bölge ülkelerde oluşacak her projede Türk şirketlerinin öne çıkması, ürün, çözüm ve hizmetlerin ihraç edilmesi sadece sektör olarak değil ülke olarak da gelişimimizde önemli rol oynayacaktır. Bu konuda görev sadece bilişim camiasına değil herkese düşmektedir. İstanbul Ticaret Odası’nın gerçekleştirdiği Partner Ülke organizasyonuna benzer çalışmalar siyasilerden bürokratlara, STK’lardan mesleki örgütlere kadar her kesim tarafından gerçekleştirilmek zorunda.
Bazı bölge ülkeleri bazı belirsizlikler yaşayabilirler ama unutulmamalı ki artık onların da çıkış noktaları teknoloji üretimine ve kullanımına dayanıyor. Bu ülkeler üretim konusunda çok geri olabilirler fakat teknolojiyi kullanarak bu açığı kapatabilirler. Türkiye’den bölgeye yönelik yapılan her açılım, bizi geliştireceği kadar bu ülkeleri de geliştirecektir.
ETİKETLER : Gündem Sayı:811
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN