Yazarlar 25 ARALIK 2011 / 16:21

Yeni yıla umutla bakabiliyor muyuz?

Bir yılı daha acısı ve tatlısıyla geride bırakıyor, yeni yıla umutla bakmaya çalışıyoruz. Ekonomistler ise bu konuda biraz daha karamsarlar. 2012 yılının ABD ve AB için zorlu geçeceği öngörülüyor. Bu zorlu dönemin 2013 yılının baharında sona ereceği ardından da yeni bir atılım döneminin başlayacağı görüşü de hakim. Bu dönemin diğer bölgeleri ve ülkemizi etkilemeyeceğini söylemek pek doğru olmaz. Bugüne kadar birçok ekonomik krize maruz kalan ve bir bakıma krize karşı aşılı olan Türk iş dünyası, bu sıkıntılı dönemi de atlatacaktır. Peki şirketlerimiz özellikle de KOBİ’lerimiz, yeni atılımların başlayacağı 2013 yılına hazır olacaklar mı? Bence olmalılar.
2012 yılı bir bakıma, KOBİ’ler için altyapılarını yenileyecekleri ve geliştirecekleri bir yıl olacak. Bu altyapıların temelinde ise bilişim teknolojilerinin yattığı görmemezlikten gelinemez. 2012’yi değerlendiremeyen şirketleri 2013’te çok zor günlerin beklediğini söylemek için ise kahin olmaya gerek yok.
ETİKETLER : Gündem Sayı:851

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN