Yazarlar 24 EKİM 2010 / 18:00

YÖK’ün gündeminde sağlıkta bilişim eğitimi yok

Tıp Bilişimi Kongresi önceki hafta gerçekleşti. Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgileri iç sayfalarımızda bulabilirsiniz. Eğer daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız Sağlıkta Teknoloji özel yayınımızı beklemeniz gerekecek.
KKTC’de gerçekleşen ve dört gün süren etkinlikte tıp bilişimi ile ilgili hemen hemen her konu az çok ele alındı. Az konuşulan konulardan bir tanesi ise sağlık bilişimi uzmanlığı ve eğitimi oldu. Bu konuda yaşanan eleman sıkıntısının nasıl çözüleceğine dair net bir görüş ortaya konulmadı. Zaten bu konunun bir anda çözüme kavuşturulması imkansız gibi görünse de bir an önce hızlı adımların atılması gerekiyor. Sağlık bilişimi uzmanı mı yetiştirmeli yoksa tüm sağlıkçılara eğitim süreçlerinde sağlık bilişimi eğitimi mi verilmeli? Bence diğer alanlarda olduğu gibi (ya da olması gerekiyor) tüm sağlıkçılara bilişim eğitimi verilmeli. Bu konudaki önemli bir görev de YÖK’e düşüyor. Fakat YÖK’ün ne dünkü ne de bugünkü gündeminde bu konu yok gibi.
ETİKETLER : Gündem Sayı:793

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN