Yazarlar 28 OCAK 2014 / 16:00

Yürekli bir seçim yapma zamanı

Eskiler bilir Metallica’nın Master of Puppets adı bir şarkısı vardı. Kötü bir çeviriyle kuklaların efendisi diyebiliriz. Nedense gündem değişsin diye tekrar internet yasaklarını konuşmaya başlamamızla birlikte hemen her gün bu şarkı aklıma geliyor. Mırıldanıyorum kendi kendime ve kafamda çözümler üretmeye çalışıyorum aklımın yettiğince.
Millet daha fazla özgürlük istedikçe birileri daha fazla baskı uyguluyor. Bu uygulamaların benzerlerini bölge komşu ülkelerde çok gördük ve uygulayanların çoğu ya hayatta değil ya da hapislerde çürüyor.
Evet, ortada bir kukla ve efendisi durumu mevcut ve bunu görmek için âlim olmaya gerek yok. Ancak kukla ya da efendisi olma seçimi tamamen kişinin kendi iradesine kalmış. Artık seçim yapma vaktidir. Ya baskıya devam edip interneti ve dahi hayatı yasaklarla doldurup halkınıza hayatı zindan edeceksiniz ya da halkınızı yanınıza alıp size efendilik taslamaya kalkanlara efendinin kim olduğunu göstereceksiniz.
Son sorum ise şu: Sizde o yürek var mı?
ETİKETLER : Sayı:956
YORUMLAR
Cuneyt Goksu 02 ŞUBAT 2014 / 18:45 0 0
O'nlar Kalpsiz... Olsaydı bu konuyu konuşmuyor olurduk... elinize sağlık.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN