Yazarlar 22 OCAK 2013 / 10:46

Bu gurur bilişimin

Media Cat dergisi her yıl en çok reklam alan, televizyon, dergi ve gazetelerin sıralandığı bir araştırma yapar. Arkadaşlarımız hiç üşenmez her yıl oturur ciddi yayınların reklam sayfalarını ve sürelerini hesaplar, ya da hesaplayan kuruluşlardan yardım alır.

Bu listeye her yıl ilk sıralardan dahil olan ve sokaktaki adamın pek de bilemeyeceği bir isim var. Evet, BThaber’den bahsediyorum. Pazarlama anlamında hiç kullanmadığımız bir konu bu aslında. Ama işin içinde de ciddi bir başarı var. Listeyi yıllardır takip ediyorum. Haftalık yayınlar arasında BThaber, üç ile altıncı sıralar arasında yer değiştiriyor ama istikrarla ilk onda hatta altıda kalmayı başarıyor.

Listede de göreceğiniz üzere ilk sıralarda cemiyet! hayatına yönelik dergiler değişmez bir şekilde yer alıyor. Bu yıl Ekonomist ve Para, BThaber’i geçmiş olsa da geçmiş yıllara bakarak bunun geçici bir yer değişimi olduğun söylemek gayet mümkün.

Kısaca tüm toplum tarafından bilinmeyen, cemiyet hayatıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan BThaber, en çok reklam alan yayınlar arasından sivriliyor. Bunda siz okurlarımızın katkısı hiç şüphesiz ilk sırada yer alıyor. Düşünsenize bu listeye bakan her on kişiden en az sekizi BThaber’de ne diye kendi kendine soruyordur. Belki de Ekim 2010’dan beri yayında olan iPad uygulamamızın bu denli rağbet görmesinin sebebi de bu ve benzeri meraklardır.

Neticede toplam 905 sayıya imza atmış bir BThaber’in bu ve benzer listelerde yer alması bazılarını şaşırtıyor olabilir ama biz sizlerin de desteğiyle ne yaptığımızın farkındayız!...

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics