Dosya Yeni Teknoloji Eğilimleri: CEBIT 02 TEMMUZ 2018 / 14:52

Bulut tabanlı servisler öncelik taşıyor

3CX Almanya, Avusturya ve İsviçre Bölgesi İş Geliştirme Yöneticisi Jann Hehl.

Yazılım tabanlı telefon sistemleri sağlayıcısı 3CX, CEBIT’teki yerini aldı. Fuar kapsamında CRM ve e-posta entegrasyonu olan çözümlerini katılımcılarla paylaşan 3CX’in bu çözümlerini bulut tabanlı servislerle buluşturacağını belirten 3CX İş Geliştirme Yöneticisi Jann Hehl, sorularımızı yanıtladı:

Şirketiniz 3CX hakkında bilgi verir misiniz?

3CX; yazılım tanımlı PBX telefon sistemleri hizmeti veren bir firma. Windows, Linux üzerinden çalışan bulut tabanlı sistemlerimiz platform bağımsız çalışabiliyor. Bu esneklikse son kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlıyor. Bununda yanında, kullanıcılarımıza tümleşik bir iletişim çözümü sunuyoruz. CRM sistemleri ve e-posta fonksiyonları için entegrasyona ihtiyaç duyulan diğer hizmetler de kapsamımız altında. Kısacası, 3CX tümleşik iletişimi merkezine alan, iletişim halinde olması zorunlu olan tüm çözümleri bir arada tutan çözümler sunuyor diyebiliriz.

Pazarda rakipleriniz kimler? Bu kapsamda sizi farklı kılan özelikler nedir?

Cisco ve Mytel gibi büyük ölçekli firmaların yanında Inform gibi kısmen daha küçük ölçekli rakiplerimiz de var. Bu kök salmış büyük telefon sistemleri sağlayıcılarına karşı avantajımız ise kullanıcıya esneklik sunmamız. Ayrıca, kullanım bazlı maliyetlendirme prensibimiz de son kullanıcının bizi tercih etmesinde önemli rol oynuyor.

Ürünlerinizde güçlü bir teknoloji var. Geleceğe yönelik beklentileriniz neler?

3CX’e günden güne artan ilgiye firma olarak, sunduğumuz hizmetleri daha fazla bulut tabanlı hale getirerek karşılık vermeyi planlıyoruz. Bunun yanında şirket içi lokal yapılardan ziyade mobil yönü daha güçlü erişilebilir sistemlere ağırlık vereceğiz. Bu sayede kullanıcılar dünyanın neresinde olursa olsun sisteme dahil bir şekilde çalışabilecekler. Son olarak 3CX’in gelecek planları arasında kullanıcı ara birimli platform bağımsız yapıları öne çıkaracağını da söyleyebiliriz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics