Sağlıkta Teknoloji Yeni Teknolojiler 30 MART 2011 / 21:43

Akfa’dan sağlık çalışanlarına özel kampanya

Akfa Bilişim, sağlık çalışanlarına özel başlattığı kampanya ile 350 bine yakın sağlık çalışanı Apple ve Dell ürünlerine uygun ödeme koşullarıyla sahip olabilecek.

Akfa Bilişim, sektöre 13 yıl önce bir Apple bayisi olarak girmişti. 2000’li yıllarla birlikte şirket sayısı çoğaldı ve holdingleşme geldi. Akfa Holding’in ilk şirketi ise Akfa Bilişim idi. Şirket gelişim süreci içinde Dell’in kurumsal iş ortağı oldu, farklı markalarla da çalışmaya başladı. Akfa Bilişim bundan sonrası için ise önüne büyük bir sistem bütünleştiricisi olma hedefini koymuş durumda. Şirket geçtiğimiz ay içinde Polonezköy'de Legent Hotel’de gerçekleştiği üç günlük toplantıda da bu yeni stratejisini çalışanlarıyla ve iş ortaklarıyla paylaştı.

35 binlik katılım bekleniyor

Akfa’daki son gelişmelerden biri de sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen kampanya. Daha önce Yıldız Holding’teki görevinden de tanıdığımız Akfa Bilişim Genel Müdürü Mustafa Temel, sağlık çalışanlarına yönelik kampanya ile ilgili şu bilgileri verdi: “Bu kampanya ile 350 bine yakın sağlık çalışanı Apple ve Dell ürünlerine uygun ödeme koşullarıyla sahip olabilecek. Hem Bakanlığa hem de Apple ve Dell’e bu projemizi açtığımızda onlar da benimsedi ve protokolü imzaladık. Kampanya 1 Mart itibariyle başlıyor. Dell’in dizüstü ve masaüstü üç modeli, Apple’in iMac, MacPro ve iPad ürün modelleri kampanya dahilinde. Apple tarafında piyasadaki satış rakamlarına göre uygun fiyatlar sunduk. Dell tarafında ise 30’lara varan indirimler belirledik. Kampanyanın büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz. En az 30-35 bin kişilik katılım bekliyoruz.”  Kampanya 1 Mart 2011 ve 30 Nisan 2011 tarihleri arasında geçerli. Kampanyadan sadece Sağlık Bakanlığı çalışanları faydalanabiliyor.Yapılan taksitli alışverişlerde bankaların belirlemiş olduğu vade farkı alışveriş tutarına yansıtılıyor. Kampanya yalnızca Garanti Bankası Bonus Card ve Yapıkredi Bankası World Card için geçerli.

akfa2Hedefte bu yıl 4 kat büyüme varDiğer yandan Temel, farklı markalarla çalıştıklarını ve marka bağımsız hareket ettiklerini anlattı.  Temel, “PC tarafında Acer, yazıcıda Canon ile Xerox, depolamada NetApp ve Dell ile çalışıyoruz. Bunun yanı sıra IBM ile iş ortaklığımız var. Önümüzdeki dönem artık birçok satış kanalını kullanmak istiyoruz. Organizasyonumuzu da buna göre yeniden yapılandırıyoruz. Odaklandığımız alanlarda sağlık başı çekiyor. Eğitim sektörü ve üniversitelere de büyük önem veriyoruz. Yeni yapılanmayla beraber daha çok kamuyla çalışmak istiyoruz. Özel sektörde de daha büyük ölçekli şirketlerle çalışmak amaçlarımızdan” şeklinde konuştu. Akfa Bilişim’in şu anda ekip 25 kişilik ekibi var. Yapılanma tamamlanınca bu sayı 35’e çıkacak. 2010’u bir önceki yıla göre yüzde 50 büyüme ile kapatan şirket, 2011 sonu için yine agresif bir hedef belirlemiş; 4 kat büyüme.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics