Sağlıkta Teknoloji Yeni Teknolojiler 25 EYLÜL 2013 / 10:00

Veri saklama kapasitesi artacak

SMR teknolojisi veri saklama kapasitesini artıracak  

Günden güne artan veri miktarı yüksek kapasiteli veri depolama çözümleri ihtiyacı doğuruyor. Seagate sabit disk yoğunluklarını artırmak için  için geliştirdiği Shingled Magnetic Recording Teknolojisiyle  en yüksek kapasiteye ulaşmaya ve gigabyte başına en düşük maliyeti sağlamaya çalışıyor. SMR teknolojisiyle plaka başına yüzde 25 yoğunluk artışı planlayan Seagete, plakalarda 1.25 TB performansa ulaşıyor.

 Yılda 7 milyar insan 2.7  Zettabyte veri üretiyor

Seagate Teknoloji Müdürü Mark Re, standart bir diske en fazla veriyi sığdırmaya çalıştıklarını anlatıyor.  Dünyada 7 milyar insanın yılda 2.7 Zettabyte data ürettiğine değinen Mark Re, 2020 yılında disklerin 20 TB'a ulaşmasını beklediklerini iletiyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN