Dosya Yöneticiler - 2016 Öngörüleri 03 OCAK 2016 / 15:53

“2016 yılı ekonomik açıdan zorlu geçebilir”

2015 yılı, kurumsal pazara çözüm ve hizmet sunan şirketler için çok da kolay geçmedi. Siyasal ve ekonomik bağlamda yaşanan belirsizlikten etkilenen şirketler ve kurumlar,  iş süreçlerinde başarıya ulaşmak için çok daha sıkı çalışmak zorundalar.
 
“Huawei Enterprise, 4 genel ve 3 özel olmak üzere, toplamda 7 distribütör kanalı ile destekleniyor. Genel ekosistemimiz açısından baktığımızda ise 50 kişilik ekibimizle ortalama 60 iş ortağı aracılığıyla yaklaşık 8 bin kişilik bir ekosistemden söz ediyoruz. IP, IT, UC&C, GSM-R ve Enerji alanında çalışan kurumsal ürünlerimiz geçmiş dönemlere göre, oturmuş bir yapı ile daha büyük projelere imza attığımız bir dönemi yaşıyoruz. Artık daha büyük bir eko-sistemi ile sürdürülebilir bir başarı için güçlenen operasyonlarla tercih edilir bir marka haline geldik.” açıklamasını yapan Huawei Türkiye Enterprise Ülke Müdürü Serdar Yokuş, sözlerine şöyle devam ediyor:
“Huawei Enterprise operasyonlarında kanal yapısına büyük önem veriyor. Bu yapı içinde, iş ortaklarımızın desteklenmesi ve yönetimi, bizim sorumluluğumuzda ilerliyor. Kanal iş ortaklarımız için daha fazla yatırım yapmak, daha fazla ürün sağlamak ve büyüme sürecinde birlikte ilerlemek, bizim açımızdan büyük önem taşıyor. Birlikte verimli çalıştığımız tüm iş ortaklarımızın daha fazla gelişmesi için destek olmaya devam edeceğiz. Kurumsal alan, mutlaka kanal ortakları ile birlikte hareket edilmesi gereken bir iş platformudur. Fiyat politikası, doğru pazar adreslemesi, teknoloji ortaklığı ve güvene dayalı işbirliği, iş modelimizin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. İşlerin aslında şirketler tarafından değil, insanlar tarafından yapıldığını unutmamamız gerekir.
Huawei’nin Türkiye’de büyüme oranı ile pazarın büyüme oranı ters orantılı. 2015 sonu için büyüme oranı, yüzde 3,1 olarak öngörülüyor. Kurumsal tarafı, bu seneyi negatif bir büyüme ile kapatacak gibi öngörülüyor. Kurumsal birimi, 2014’te kümülatif olarak yüzde 300 oranına büyüme gösterdi. 2015 yılında pazar küçülürken, Huawei yüzde 186 oranında büyüdü. 2016 sonunda bu büyüme oranını, en az yüzde 100 olarak öngörüyoruz. Huawei, diğer bölgelerde de kurumsal tarafta oldukça hızlı büyüyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics