Dosya Yöneticiler - 2016 Öngörüleri 02 OCAK 2016 / 17:49

4,5 G’nin adaptasyonu her şeyi değiştirecek

Tüketiciler, yeni nesil teknolojileri karşı eskisine oranla çok daha fazla ilgililer.
 
“2015’te akıllı telefon toplam pazarında geçtiğimiz yıllara oranla çok büyük değişme olmamasına rağmen, toplam ciroda artış olduğunu gözlemliyoruz. Türkiye’deki teknoloji tüketicileri 2015 yılı ile birlikte orta segmentden bir üst segmente teknoloji tüketimi konusunda tecrübelendiler. Bu durum tüketicilerin bir ürün alırken ince eleyip sık dokumasına neden oluyor. Ayrıca 2015 yılında Türkiye’nin yaşadığı iki büyük seçim ve döviz kurlarındaki yükselme teknoloji piyasasındaki satışları yavaşlattı.” şeklinde görüş belirten ZTE Türkiye Pazarlama ve Halkla İlişiler Müdürü Murat Sungur, şöyle devam ediyor:
 
“ZTE Türkiye olarak yurtiçi pazarın diğer ülkelere göre çok farklı bir dinamiğinin olduğunu gözlemlemekteyiz. 2015’te teknoloji pazarındaki satışlar genel olarak yavaşken 4G’li cihazlara talep arttı. Bu artışın sebebi önümüzdeki dönemde her şeyin mobil hayat çerçevesinde ilerleyeceğine 4.5G ile birlikte internet hızının oldukça yükseleceğine olan inançtan kaynaklanıyor. Bunlarla birlikte mobil işletim sistemi piyasasının iOS ve Android egemenliğinde kalması Windows işletim sisteminin beklentileri karşılayamaması bence 2015’in önemli gelişmelerindendi. 2015’te Türkiye piyasasına birçok marka ve ürün girişi gerçekleşti. Bunlardan bir tanesi de bizdik.  Dünya çapında 500’den fazla operatör,  Türkiye’de ise 3 büyük operatörle işbirliği içerisindeyiz.
Operatörler mobil taraftaki satışların müşteri ağını arttırdığının farkındalar. Bu doğrultuda 2016’da operatörler üzerinden taahhütlü satışların artacağı görüşündeyim Kullanım yoğunluğunun artışına paralel olarak tüketiciler daha büyük inçlerdeki telefonları talep edeceklerdir. Yine aynı şekilde 4.5G’nin adapte olması ile birlikte IoT ve mobil uygulamalar sektörü 2016’da büyük bir ivme kazanacak.  Geliştirilmiş ekran teknolojileri,  kamera fonksiyonlarındaki değişmeler,  farklılaştırılmış ve yeni nesil teknolojilerle bu süreçte karşılaşacağız.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics