Dosya Yöneticiler - 2016 Öngörüleri 02 OCAK 2016 / 16:45

Büyük Veri’ye değer katmalıyız

Değişen teknoloji eğilimleri, çeşitlenen mobil cihaz ekosistemi ve yeni nesil teknolojiler, veri trafiğini hiç olmadığı kadar artırdı. Şirketlerin ve kurumların veriye bakış açılarındaki değişim 2016 yılında da devam edecek.
“Büyük verinin önemi her geçen gün artıyor ve artmaya devam edecek” diyen Dece Yazılım Genel Müdürü Serkan Ak, sözlerine şöyle devam ediyor:
“ Yapısal olmayan büyük verinin işlenmesinin artmasını kaçınılmaz görüyoruz. Büyük işletmeler yapısal olmayan verileri düzene sokmak için büyük yatırımlar yapıyorlar. Alternatif olarak yapısal olmayan verileri doğrudan işleyen yazılımların popülerleşeceğini düşünüyoruz. Bu şekilde daha sürdürülebilir ve Pratik çözümler ortaya konabilir.
 Daha akıllı ve öğrenen yazılımlar ile kullanıcılara daha az iş çıkacak ve daha az eğitim, iş süreçlerine daha az müdahale gerekecek. Kullanım kolaylığı arttıkça doküman ve içeriklerine hakim olmak isteyen görece küçük işletmeler de büyük veri çözümlerinden faydalanacaktır.  Konumsal veri olarak sadece yer isimlerinin değil içeriklerde gizli diğer konumsal varlıkların ortaya çıkarılması inşaat, madencilik ve belediye gibi konumla çok yakından ilgili sektörlerin ilgisini çekecektir.” 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics