Dosya Yöneticiler - 2016 Öngörüleri 03 OCAK 2016 / 16:32

Dijitalleşme 2016’da ivme kazanacak

2015 yılı, yeni nesil teknolojilerin günlük yaşamdan sonra, iş dünyası üzerindeki etkisini artırdığı yıl olarak dikkat çekti. Şirketler ve kurumlar, iş süreçlerini yeni düzene uygun hale getirmek dijitalleşme süreçlerini hızlandırırken, bu çalışmalar önümüzdeki yıl da sürecek gibi görünüyor.
 
“2015 yılına hızlıca baktığımızda; son yıllarda olduğu gibi yeni iş modelleri ve farklı çalışmalara kapı açan Nesnelerin Interneti, büyük veri, bulut teknolojileri ve kurumsal mobil çözümlerin domine ettiği bir gündem görüyoruz.   Özellikle kurumsal tarafta gündemde olan bu  teknolojilerin sağladığı avantajlar, mobil ürün ve çözümlerle bir araya getirilerek kurumlar tarafından çok daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlandı” açıklamasını yapan Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, sözlerini şöyle sürdürüyor:
“Ülkemizde hazırlıkları neredeyse tamamlanan 4.5G ile birlikte, son kullanıcı tarafında hayat tamamen değişirken; onlara ulaşmak isteyen kurumlar tarafında da ciddi değişimler yaşanacak.  Akıllı Ev, Akıllı Şehir, Akıllı Üretim gibi IoT konseptlerinin 4.5G’nin sağlayacağı gelişmiş altyapı ile Türkiye’de de önemli bir çıkış yaşayacağını söyleyebilirim. 4.5G her ne kadar mobil altyapıyı iyileştiren ve internet hızlarını artıran yatırımlar olarak düşünülse de, bu yatırımların çıktılarının bireylere ve kurumlara olan etkileri çok daha büyük olacak.
Önümüzdeki dönemde kurumlarda yaşanmaya başlanan Dijital Değişim Sürecinin, daha da hız kazanarak gündemde kalacağını söyleyebiliriz. Dijital Değişim Süreci kurumların iş yapış biçimlerini yeniden tanımlarken, organizasyonlarda da önemli değişikliklere yol açacak. Teknoloji ve altyapıda yaşanan bu büyük değişim sürecinde, kurumlarda bu  alana öncülük ve liderlik edecek yöneticiler yani CDO’lar önemli roller üstlenecekler. Samsung Türkiye olarak bizler de kurumların dünyadaki dijital değişime, doğru ve hızlı şekilde ayak uydurabilmesinde öncü rol oynayan CDO’ların sorumluluklarını en etkin şekilde gerçekleştirebilmeleri için her türlü desteği verme konusundaki çalışmalarımıza 2016’da devam edeceğiz.”
 
 
ETİKETLER : 1053 Samsung

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics