Dosya Yöneticiler - 2016 Öngörüleri 02 OCAK 2016 / 16:44

Güvenlik endüstrisi gelişimine hız kesmeden devam ediyor

Güvenlik tehditleri her geçen yıl olduğu gibi 2015 yılında da kabuk değiştirdi. Bu hızlı dönüşümle birlikte kendini sürekli yenileyen ve yenilemek zorunda olan güvenlik endüstrisi de artık süreklilik kazanmış olan dönüşümüne 2016 yılında da devam edecek.
 “Yıllar boyunca güvenlik endüstrisi, giderek güvenlik yönetimi çözümlerinin güçlendirilmesine yönelik adımlar attı. Örneğin, Toplu Saldırı Yönetimi (UTM) araçları, konuya ilk kez geleneksel nokta çözümleri dışında bir yaklaşım getirmiştir. Yıllar boyunca, UTM'ler dünya çapında iş endüstrisinin bel kemiği olmuştur.” açıklamasını yapan Cyberoam Türkiye Ülke Müdürü Emre Aktaş, açıklamalarını şöyle sürdürüyor:
“İleriye dönük olarak, senkronize olmuş güvenlik yöntemleri için atılacak adımların, güvenlik endüstrisi için yeni bir milat olacağına inanmaktayız. Bu senkronizasyon, APT saldırılarının otomatik olarak tespiti ve önlenmesi için son derece önemlidir ve güvenlik sistemi sağlayıcıları bu alanda daha iyi olanaklar geliştirebilmek için çabalamaktadır. Bu gereksinimler doğrultusunda, önce bir endüstri alanında olmak üzere, ağ güvenliği ve uç nokta güvenliği sistemlerinin birbirleriyle etkin ve sürekli bir şekilde iletişim kurabilmelerine imkân veren senkronize güvenlik çözümümüzü bu yıl piyasaya sürdük. Bu, güvenlik olaylarını inceleme ve adreslendirmede harcanan zaman ve kaynakların çarpıcı şekilde azaltılmasını sağlamaktadır.
Saldırganlar, kurumların kullandığı siber savunma sistemlerine karşı koymak için yenilikçi stratejiler ile geliyorlar. Gelişmiş saldırılar hiç olmadıkları kadar koordineli olduğundan, güvenlik çözümlerinin de koordineli çalışması şart. Bu durum, 2016 yılında olacak teknolojik gelişmelerinin ana hatlarını belirlemektedir.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics