Dosya Yöneticiler - 2016 Öngörüleri 02 OCAK 2016 / 17:43

İş dünyası iletişim teknolojileri ile gelişiyor

İletişim teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişim, diğer sektörlerin üzerinde de olumlu bir hava yaratıyor.
“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de telekomünikasyon sektörü, ekonomik kalkınma açısından son derece önemli bir yere sahip. Sektörün daha da güçlenmesi ve diğer tüm sektörleri büyütebilmesi, iletişim çözümlerini entegre şekilde sunmasıyla doğru orantılı.” açıklamasını yapan Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, açıklamalarına şöyle devam ediyor:
“Dünyada telekomünikasyon sektörü bu yöne doğru ilerliyor. Biz de aynı yaklaşımla, müşterimizi odağımıza alarak entegre iletişim hizmetleri sunan bir yapıya geçtik, ülkemizde yine bir ilki gerçekleştirdik. Bu yeni yapımızla dünyanın sayılı entegre telekomünikasyon şirketlerinden birine dönüştük. Bugün yaklaşık 37 milyon abonemize internet, sabit ses, mobil iletişim, TV ve veri hizmetlerinin yanı sıra birçok yaratıcı çözümü tek noktadan sunuyoruz. Ülkemizi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilimizde 34 binin üzerinde çalışanımızla hizmet veriyoruz.
2016’da, 4.5G hizmetinin hayata gireceği yeni dönem için hazırlıklarımız son hız devam ediyor. 4.5G ihalesinde aldığımız frekanslarla, kapsama, hız ve kalite açısından çok önemli bir güç elde ettik. Mobil iletişimin ve mobil geniş bandın en iddialı oyuncularından biri haline geldik. 800, 900 ve 1800 MHz’ın toplamında en yüksek frekans payını alarak, bugün ve gelecekteki hizmetler için ideal frekans dengesine sahip olduk.
4.5G’nin kullanılmaya başlayacağı tarihten itibaren Türkiye için yepyeni bir dönem başlayacak. Fiber altyapılar, 4.5G iletişim noktalarını besleyecek olan kökleri oluşturacak. 206 bin kilometrelik yaygın fiber altyapımız, 4.5G kurulumunun en hızlı şekilde yapılması ve Türkiye’de 4.5G fiber penetrasyonunun artmasında kilit rol oynayacak.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN