Dosya Yöneticiler - 2016 Öngörüleri 02 OCAK 2016 / 16:49

Müşteri talepleri teknolojiye yön vermeye başladı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, müşterilerin talepleri de değişiyor. Daha önce seri üretime bağlı olarak “tek düze” olarak şekillenen üretim, günümüzde müşterilerden gelen talepler ile birlikte daha fazla kişiselleşmeye başladı.
 
“Genel olarak baktığımızda yenilik ve gelişmelerdeki devinim giderek artıyor.” diyen Epson Türkiye Müdürü Sevil Kanat, şu şekilde devam ediyor:
“ Sürekli yeni modeller sunuluyor. Bu da rekabeti arttırıyor ki aslında firmaların kendini geliştirip, gerçek ihtiyaçlara yönelik yeni çözümler üretmesi adına iyi bir durum. Epson olarak kendi cephemizden ele alırsak konuyu, biz zaten tam da bu noktadayız. Günde ortalama 2 milyon dolarlık Ar-Ge yatırımı yapan bir kurum olarak sürekli yeni teknoloji geliştiriyoruz. Çok geniş bir ürün yelpazemiz var. Ancak ana üç kalem olan yazıcı, projektör ve geniş format yazıcı gruplarına bakarsak 2015’te pazar genel olarak küçüldü. Ancak biz Epson Türkiye olarak büyüdük. Özellikle yazıcı tarafında dünyada ve Türkiye’de bir ilk olarak lanse ettiğimiz ve halen de öyle olan “orijinal mürekkep tanklı yazıcı” serilerimizin bunda etkisi oldukça büyük. 
2016’nın genel pazar ve satış hacimleri bazında 2015’e göre daha iyi olacağı kanısındayım. Çok büyük bir sıçrama olmasa da ivme yukarı yönlü olacaktır, tabi ülkemizin ve küresel platformun istikrarına bağlı olarak. Teknolojik tercihlerde toplam sahip olma maliyeti önemini arttıracak. Yani bir yazıcı alırken sadece ilk alım fiyatına değil de, sayfa başı baskı maliyetine bakarak kullanım ömrü sırasındaki maliyet avantajlarına bakılacak. Ayrıca kişiselleştirme, kişiye özel tasarım giderek yükselen eğilim malum. Bunu sağlayan cihazlara rağbet artacak.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics