Dosya Yöneticiler - 2016 Öngörüleri 02 OCAK 2016 / 17:21

Yeni nesil teknolojiler iş dünyasını değiştiriyor

Giyilebilir teknolojiler, insansız hava araçları, nesnelerin interneti gibi teknolojiler günlük yaşam üzerindeki etkisini artırırken, yavaş yavaş iş dünyasında da benimsenmeye başlanıyor.
 
“Saat, gözlük gibi birçok giyilebilir teknoloji, insansız hava araçları, nesnelerin interneti, 3D yazıcılar, akıllı cihazlar, sanal gerçeklik, yapay organlar, bulut bilişim gibi birçok teknoloji ve ürün 2015 yılında ya hayatımıza girdi ya da teknolojik ilerlemesini geliştirdi.” diyen Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya, sözlerini şöyle sürdürüyor:
“Özellikle tüketici hayatında etkin olan bu teknoloji veya ürünler, kurumsal hayata da yavaş yavaş girmeye başladı. Bu nedenle 2015'te başlayan bu değişimin 2016’da ve 2017'de hızlanarak devam edeceği kanaatindeyiz.
2015 yılı seçim ortamından dolayı başta biz BT sektörü olmak üzere genel anlamda herkes için çok iyi bir yıl olarak geçmedi. 2016'nın, her ne kadar gündemde olumsuz birçok konu olsa da, böyle olmayacağını tahmin ediyoruz. Gerek farklı sektörlerden gerekse BT sektöründe diğer kurum ve dostlarımızın plan ve beklentileri de bu yönde.
Teknoloji alanında ise bu sene giyilebilir teknoloji, nesnelerin interneti, akıllı cihazlar ve sanal gerçekliğin çok daha yükselerek hayatımıza gireceğini düşünüyoruz. Ülkemizde de 4,5 G hizmetiyle birlikte mobil uygulamalar, nesnelerin interneti ve bulut bilişim çok daha hızlı ve kabul gören hizmetler olacaklar.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics