Dosya Zirveye doğru 16 EYLÜL 2013 / 08:24

Bir teknoloji devinin kurumsal iletişim kültürünü emanet ettiği yöneticisi zirvede olacak

Atos blueKiwi CEO’su Robert Shaw: ”Sosyal medya, takımların birlikte olamadığı durumlarda birbirinden farklı kaynakları birleştirerek uyumluluk ortamı hazırlıyor.”

Zirvenin ilk gününde, katılımcılara seslenecek olan Shaw ile yaptığımız kısa söyleşide önemli satırbaşları ortaya çıktı.
n Kurum içi etkin iletişim günümüz iş dünyasında nasıl sağlanabilir?
Liderler ne zaman ki iletişimde dinlemeye önem verirler, o zaman çalışanlar ve personel de kendilerini daha itibarlı hisseder ve değer verilen müşteri gibi davranırlar. Bugünün sosyal medyası, gruplara nerede olurlarsa olsun ortak bir amaca odaklanma yoluyla dinlemeyi daha kolay ve iletişimi daha hedefli hale getirmiş durumda. Bu konudaki bir çalışmamızda, etkili sosyal networking sayesinde dünya çapındaki bir takımın sorunları azaltma - çözme süresinin 2 günden 45 dakikaya düşmesini sağladık.
n Günümüz iş dünyasının kurum içi etkin iletişim araçları sizce nelerdir? Sosyal ağlar bu noktada nasıl bir rol üstleniyor?
Bildiğimiz yüz yüze iletişim, güven yaratma amaçlı bir iletişim için ideal yöntemdir. Sosyal medya , takımların birlikte olamadığı durumlarda iş ile ilgili birbirinden farklı kaynakları birleştirerek uyumluluk sağlama konusunda ortam hazırlamaktadır ve bunu mümkün kılmaktadır. Yüzlerce çalışandan oluşan bir müşteri takımı, sosyal medya gücünü kullanarak e-posta trafiğini yüzde 65 oranında azaltmayı başarmıştır.
n Geleceğin kurum içi etkin iletişim modeli ne olacak?
Sosyal iletişim araçları takımlara mikro-blogging, wiki-modeli, işbirliği, bilgi araştırma, dizin, fikir oluşumu ve akran (emsal, eş) gözden geçirmesi (incelemesi) sağlamaktadır. Bu yeteneklerin, doküman oluşumu, anlık mesajlaşma gibi ortak ofis aktiviteleri ile hızlıca birleştiğini ve çalışanların tek bir alana ulaştığını görmekteyiz. Bu kullanımın mevcut iş dünyamızda hızla yaygınlaştığını, güvenlik ve doğrulama uygulamalarından, kurumların güvenlik duvarlarından (firewall) güvenlice geçtiklerini görmekteyiz. Sosyal işbirliğinin geleceği “mobil” dir ve özellikle süper hızlı genişbant erişimi sosyal medyanın tablet ve telefonda kullanılmasını sağlayacaktır.
ETİKETLER : Sayı:938

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics