Dosya Zirveye doğru 16 EYLÜL 2013 / 08:23

İş dünyasının uluslararası guruları zirvede konuşacak

Zirve bu yıl, 8 ana tema konuşmacısı yanı sıra farklı alanlarda uluslararası guru olarak değerlendirilen pek çok  uzmanı konferans ve forumlar kapsamında ağırlayacak.  Biz de  bu isimlerin  bazıları ile etkinlik öncesinde görüşlerini alarak mini söyleşiler gerçekleştirdik.

İş dünyasının en önemli stratejistlerinden Dr. Martha Rogers zirvede olacak

Yüzyılın en önemli iş gurularından Dr. Martha Rogers zirvede önemli mesajlar verecek. 

“Hiper etkileşimli yeni dünyada başarılı olabilmek için “aşırı güven” kavramının üç koşulunu da yerine getirmek gerekecek”
Zirvenin bu yıl ağırlayacağı en önemli isimlerin biri müşteri odaklı ilişki yönetimi kuramcısı, Peppers&Rogers Kurucu Ortağı Dr. Martha Rogers olacak. 24 Eylül’de zirve katılımcılarına seslenecek olan Rogers, zirve öncesinde önemli mesajlar verdi.
n Sosyal medya şirketler için ne ifade ediyor?
Aslında sosyal medya hem bir araç hem bir tehdit. Sosyal medya, onu kullanıp, daha iyi hizmet vermeye çalışan şirketler için araç olabilir ancak sosyal medya sadece satış kanalı olarak görülürse tehdit olur.
n Sosyal medya şeffaflığı da beraberinde getiriyor. Sosyal medya sizce şirketlerden ne talep ediyor?
Daha verimli bir etkileşim sunduğu açık, Aynı zamanda daha önce bir güvenlik politikası oluşturulmamış bilgileri, sırları açığa çıkartabiliyor. Sosyal medya şirketlerden, yüksek seviyede bir dürüstlüğe dayanan itibar ve saygınlık oluşturup, bunu korumalarını talep ediyor; yani “aşırı güven”den söz ediyoruz. Şirketler gelecekte var olmak istiyorlarsa tıpkı kişilerin arkadaşlarından beklediği şeffaflık, empati gibi nitelikleri sergilemeleri gerekiyor. Geleneksel kabul edilmiş ve yasal ticari uygulamaların çoğuna artık müşteriler güvenmiyor. Eşit yaklaşım görmek isteyen müşteriler ve gittikçe artan rekabetin baskısı, bu tür eski uygulamaları tarihe gömecek. Yeni “güvenilebilirlik” kavramını, bu yeni “aşırı güven” biçimlendirecek.
n Müşteriler ve şirketler arasındaki ilişki nasıl bir zemine oturacak?
Bugüne kadar belli bir güven duygusunu elde edenler idare etti. Ancak onlar da müşteriye karşı nasıl dürüst olunabileceğini keşfetmiş şirketlerin karşısında duramayacak. Hiper etkileşimli yeni dünyada başarılı olabilmek için “aşırı güven” kavramının üç koşulunu da yerine getirmek şart olacak. Bunlar; işini düzgün yapmak, doğru işi yapmak ve inisiyatif almak olarak sıralanacak. Talep edilecek bu sarsılmaz güvenlik, şirketlerin idari ve operasyonel yapılarına büyük bir darbe vuracak. İş dünyasında bu anlamda çok büyük değişimler var. Bu şekilde teknolojinin önderliğinde gelecek olan bir müşteri etkileşimi devrimi söz konusu olacak.
n Peki bu değişime şirketler nasıl ayak uyduracak?
Düzene başkaldırmaya uygun lider, yeni kurulan, yenilikçi şirketler olacak. Bu şirketler de dürüstlüğü bir silah olarak kullanacak. En zor uyum sağlayacak olanlar ise şimdiye kadar en yüksek karları elde etmiş şirketler olacak. Tüm ekonomik sistem, bu devrim tarafından yeniden şekillenecek. Etkileşim kavramı, sistemi yeniden şekillendirecek, şirketlerin buna hazırlıklı olmaları gerekecek.
ETİKETLER : Sayı:938

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN