Dosya Zirveye doğru 16 EYLÜL 2013 / 08:23

Zirve, pek çok farklı konuyu uzmanları ile tartışmaya açacak

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13, konferans, forum ve oturumlarında konunun uzmanlarını biraraya getirerek önemli bir fikir paylaşım platformu sunacak.

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13, bu yıl içeriğinde yer alan konferans ve farklı alanlardaki forum, oturum ve özel projeler olmak üzere pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. 25 Eylül’de başlayacak olan konferans, forum ve oturum dizisinde ilk gün, “Telekom Konferansı”, “e-Sağlık/m-Sağlık Konferansı” ve “Eğitimde Bilişim Konferansı” katılımcıları ile buluşurken, aynı gün paralel oturumlarda da “Mobil İş Forumu”, “Büyük Veri Forumu”, “e-Ticaret/m-Ticaret Forumu” ve “Girişimcilikte İnovasyon Forumu” gerçekleştirilecek. Aynı gün zirve çatısı altında gerçekleşecek özel projeler arasında ise “Akıllı Şehir İstanbul Konferansı”, “Enerji ve Verimlilik Yuvarlak Masa Toplantısı”, “The TEC ERP Vendor Arena” ve “Sosyal Güvenlik Kurumu Oturumu” yer alacak. “İş ve Teknoloji Oturumları”, “Sektör Geliştirme Forumları ve Uluslararası Eşleştirme ve Buluşturma Toplantıları” da aynı gün başlayan ve iki gün boyunca devam edecek etkinlikler arasında olacak.
Zirve, ikinci gününde de önemli etkinliklere sahne olacak. 26 Eylül’de düzenlenecek konferanslar arasında “Savunma ve Ulusal Bilgi Güvenliği Konferansı”, “Finans ve Bankacılık Konferansı”, “Dijital Pazarlama, Mobil ve Sosyal Medya Konferansı” yer alırken, forumlar kapsamında da “Bulut Bilişim Forumu”, “M2M Forumu”, “Biyometri Forumu”, “Yapay Zeka ve Robot Teknolojileri Forumu” ve “Ar-Ge Ve Teşvikler Forumu” gerçekleşecek. Zirvenin Dijital Yaşam Oturumları’na da ev sahipliği yapacağı aynı gün, iki gün süreli “Akıllı Şehir İstanbul Konferansı”, “Sosyal Güvenlik Kurumu Oturumu” ve “The TEC Vendor Arena”dan oluşan özel projeler de katılımcılarını ağırlamaya devam edecek. Farklı STK’lar işbirliği ile gerçekleşen “Sektörü Geliştirme Forumları” ve “Uluslararası Eşleştirme ve İşbirliği Toplantıları da devam eden etkinlikler arasında olacak.


Sosyal medya ve mobil ekseninde sayısal pazarlama, zirvede konuşulacak
Zirvenin bu yıl ev sahipliği yapacağı önemli etkinliklerden biri de; sosyal medya ve sayısal pazarlamayı konunun uzmanları ile birlikte gündeme taşıyacak IAB ve MMA desteği ve TNBKEP sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan Dijital Pazarlama,Mobil ve Sosyal Medya Konferansı olacak. Tam zamanında ve tam yerinde, doğru kişiye doğru mesajla erişmenin kurumsal pazarlama stratejilerinin en temel hedefi olduğu günümüzde konferans, bu çok boyutlu ve karmaşık alanın tüm taraflarını buluşturarak, güncel gündemi tartışmaya açacak. Yakın geleceğin çarpıcı gelişmelerine de ışık tutacak. IAB Türkiye Genel Koordinatörü Aygen Tezcan’ın açılış konuşmasıyla başlayacak olan etkinlik, “Dijital Pazarlamada Yeni Eğilimler: Online İçerik ve Kullanıcı”, “Mobil Pazarlama ve Reklam Stratejiileri”, “Sosyal Medyada Kriz ve Algı Yönetimi” ve “Dijital Out Of Home” başlıklı dört panele ev sahipliği yapacak. Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde ise MMA Türkiye Başkanı Zehra Öney bir konuşma gerçekleştirecek.

Sağlık endüstrisi her yönüyle zirvede tartışılacak
Zirve, bu yıl da sağlık endüstrisinin her açıdan ele alınacağı, e-Sağlık/m-Sağlık Konferansı’na ev sahipliği yapacak. Sisoft’un konferans ana sponsorluğunu yaptığı toplantı Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilişimi Yönetimi Derneği desteği ve Acıbadem Mobil, BT TaraSistem ve TNBKEP sponsorluğunda 25 Eylül’de gerçekleştirilecek. Sağlık sektöründe geçmişin deneyimi ve gelecek öngörüleri etrafında stratejilerin tartışılacağı konferans, çok önemli kuruluşların yöneticilerini biraraya getirecek.

T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ekrem Atbakan ve Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Ömer Siso’nun açılış konuşmalarını yapacağı konferans, konuk konuşmacı olarak da sağlık politikaları ve sağlıkta bilişim yönelimleri konusunda duayen bir isim olan HIMSS CEO’su Stephen Lieber’ı ağırlayacak. Konferans, ”Sağlık Sistemlerinde Birlikte Çalışabilirlik Nasıl Sağlanabilir?” ve “Bilişimle kişisel/mobil sağlık yönetimi: Nasıl teşvik edilebilir” başlıklı iki panele de ev sahipliği yapacak.

Sağlık politikaları duayeni HIMMS CEO’su Stephen Lieber, zirvede olacak
Zirve, e-Sağlık/m-Sağlık Konferansı kapsamında, sağlık politikaları, sağlıkta bilişim yönelimleri konularında duayen olarak kabul edilen bir isim olan Healthcare Information and Management System Society (HIMMS) CEO’su Stephen Lieber’i ağırlayacak. Lieber, “Sağlıkta Bilişim Yatırımlarının Klinik ve Finansal Geri Dönüşü” başlıklı konuşmasıyla sağlıkta finansal ve klinik performansı artırmanın yollarını paylaşacak.

25 Eylül Programı
Ortak Oturumlar
Samsung SDS Global İş Birimi Yöneticisi Jack Kim
Intel Orta Doğu Türkiye ve Afrika Bölge Başkanı Ayşegül İldeniz
Konferanslar/Forumlar/Oturumlar
Telekom Konferansı
e-Sağlık/m-Sağlık Konferansı
Eğitimde Bilişim Konferansı
Akıllı Şehir İstanbul Konferansı
Mobil İş Forumu
e-Ticaret/m-Ticaret Forumu
Büyük Veri Forumu
İntel Girişimcilik İnovasyon Forumu
Sektörü Geliştirme Forumları
İş ve Teknoloji Oturumları
Özel Projeler
Uluslararası Eşleştirme Buluşturma Toplantıları
The TEC ERP VENDOR Arena
SGK Çözüm Gösterileri
26 Eylül Programı
Ortak Oturumlar
IntelRAD CEO’su Can Yıldızlı (White Hacker)
IBM Ar-Ge Stratejisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zachary J. Lemnios
Konferanslar/Forumlar/Oturumlar
Savunma ve Ulusal Bilgi Güvenliği Konferansı
Finans ve Bankacılık Konferansı
Dijital Pazarlama, Mobil ve Sosyal Medya Konferansı
Oyun Konferansı
Akıllı Şehir İstanbul Konferansı
Bulut Bilişim Forumu
Yapay Zeka ve Robot Teknolojileri Forumu
Biyometri Forumu
Ar-Ge ve Teşvikler Forumu
Sektörü Geliştirme Forumları
İş ve Teknoloji Oturumları
Dijital Yaşam Oturumları
Sosyal Güvenlik Kurumu Oturumu
Özel Projeler
Uluslararası Eşleştirme Buluşturma Toplantıları
The TEC ERP VENDOR Arena

“Konferans, paylaşılan deneyimler, küresel vizyon ile  katkı sağlıyor”

MMA Türkiye Başkanı Zehra Öney

”Türkiye sahip olduğu genç nüfus ile sayısal ve mobil iletişimde büyüme hızı olarak Avrupa da üst sıralarda yer alıyor. İletişim ve pazarlamada son 10 yılda sayısal kanalların önemi çok arttı. Hayatımıza giren sosyal paylaşım siteleri ise yoğun ilgi görerek bu kanallar üzerinde gerek kişiler ve gerek kurumlar olarak yer aldık ve iletişimimizin anlamlı bir kısmını bu kanallara taşıdık. Facebook, Twitter. Youtube, Instagram vb. paylaşım sitelerinin dışında arama motorları da bilgi deposu olarak kolay kullanım için hem cep telefonu ve tablet hem de bilgisayarlarımızdan hayatımıza girdi. Geleneksel medya ise uzun süredir sayısal kanalların bu baskın durumu ve değişen beklentiler sebebiyle yeni çareler ve çözümler peşinde idi. Ona da mobil dünyadan çareler geldi. AR teknolojisi ile geleneksel mecralar fiziksel deneyimden sanal deneyime kolayca geçerek baskılı malzeme veya objeyi etkileşimli hale getirdi. Blippar uygulaması bunun en başarılı örneği. Yakında birçok gazete ve dergiyi Blippable görmek mümkün.Yeni eğilimlerin hakim olduğu medya ve pazarlama dünyasında “Digital Pazarlama, Mobil ve Sosyal Medya Konferansı” vizyoner konuşmacıları, paylaşılan kurumsal deneyimler, yeni projeler, başarı hikayeleri, küresel vizyon, yeni ürün tanıtımları ile bu dünyanın aktörü olan kişi ve kurumlara destek olmakta, cesaret vermekte, vizyon artırmakta ve sektörün gelişimine, pazarın büyümesine çok büyük bir katkı sağlamaktadır.
Mobil Pazarlama Derneği Türkiye olarak 2009 yılında Türkiye’de yerel ofisimizi MMA Global çatısı altında kurduk. Bu tarihten beri sektörün ajans, reklamveren, medya planlama yapan, yayıncı, operatör kurumlarının temsilcileri ile mobilin bütünleşik pazarlama iletişimi karmasındaki yerinin yükseltilmesi ve verimli kullanılması için çalışmalar yapıyoruz. Bu konferansta vereceğimiz mesajlar bu yönde olacak. Derneğimiz çatısı altında yer alan 3 değerli çalışma grubumuzun faaliyetleri ve sektörel mobil ihtiyaçlardan ve mevcut çözümlerden bahsedeceğiz. Son dönemde mobilin ölçümlenmesi ve standardizasyonu hakkında geldiğimiz noktayı paylaşarak MMA’nın küresel vizyonundan ve faaliyetlerinden de bahsedeceğiz.”

“E-sağlık ve mobil sağlık alanındaki tecrübelerimizi aktaracağız”

Sisoft  Genel Müdürü Ömer Siso

“Bu yıl etkinlik kapsamında sağlık alanına da yer verilmesi ve bu alanda etkin kuruluşların organizasyonda yer alıyor olması son derece güzel. Bizler de sağlık temasının ana sponsoru olarak, sağlıkta farklı bir boyut olan elektronik sağlık ve mobil sağlık alanındaki tecrübelerimizi aktaracağız. Sisoft olarak sağlıkta mobilitenin ve elektronikleşmenin her zaman bizleri doğru yola götüreceğine inanıyoruz, Sisoft olarak hastanelerde kağıt kullanımının hem çevre açısından hem de maddî açıdan büyük bir sorun olduğunu ve bu durumun son bulması gerektiğini düşünüyoruz. Dolayısıyla hem ülkemizde hem de yurtdışında tüm hastanelerimizi Dijital Hastane kavramına geçirmeye başladık. Etkinlik kapsamında da bu kavramı tasvir etmeyi amaçlıyoruz. Geçen sene büyük ses getiren ve beğeni toplayan mini sayısal hastanemizi, bu yıl da sağlık ve BT profesyonellerinin beğenisine sunuyoruz. Her türlü işlemin elektronik ortamda ve daha sağlıklı bir şekilde yapılması için geliştirdiğimiz ürünler kullanılmaya başlandıktan sonra büyük bir beğeni topladı. Geliştirdiğimiz mobil ürünler sayesinde hekimler ve hemşireler hasta bilgilerine her an ve her yerden yetki dahilinde ulaşabiliyorlar. Artık geleceğin e-Sağlıkta ve m-Sağlıkta olduğunu düşünen bir şirket olarak, konferansta bunun önemine büyük oranda değineceğiz. e-Sağlık ve m-Sağlık alanındaki yurtdışı tecrübelerimizi kendi ülkemize de taşımanın önemli bir görev olduğunu düşünerek, bu konferansın ana sponsoru olduk ve bu teknolojinin avantajlarını tüm katılımcılarla paylaşmayı düşünüyoruz. Yaptığımız yatırımların ve çabalarımızın çıktılarını yakın zamanda toplamaya başladık. Bunun en güzel örneğini Avrupa’da sayılı ve kaliteli sadece 26 hastanede bulunan uluslararası bir akreditasyon olarak adlandırılan HIMSS Analytics Stage 6 derecesi ile Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’ni akredite etmeyi başardık. Böylece ülkemizden ilk ve tek olarak bir hastane bu dereceye ulaştı ve Avrupa’daki 27 hastane arasına girdi. Yine bu hastanede gerçekleştirdiğimiz bulut bilişim altyapısını da başarıyla gerçekleştirdik ve hastanenin tüm sistemini Sağlık Bakanlığı veri merkezine taşıdık. Elimizdeki ürün gamı, teknoloji bilgi ve birikimi ile komple bir ülkeyi tek bir merkezden yönetebilecek duruma geldik.”

“Profesyonellerin paylaşımları, önemli mesajlar içerecek”

Acıbadem Mobil Sağlık Operasyon Koordinatörü Seyfettin Erten

“Mobil sağlık artık hızla büyümekte ve yükselmekte olan bir eğilim. Önümüzdeki sene ve onu izleyen yıllarda, bu konudaki yükselişin artarak devam edeceğini tahmin ediyoruz. Yapılan araştırmalar, mobil sağlık hizmetlerinin sayısız olumlu etkisi olduğunu ortaya koyuyor. Bu etkilerin en önemlilerinden biri ise, mobil sağlık hizmetleri sayesinde sağlık harcamalarının ülke ekonomilerine getirdiği yükün büyük ölçüde azaltılması. Son verilere göre, kontrolsüz bir diyabet hastasının yıllık maliyeti yaklaşık 13-16 bin avro. Öte yandan mobil yöntemlerle kontrol altında tutulan bir hastanın maliyeti 3-5 bin avro arasında. Düzenli takip edilen bir diyabet hastasının yıllık maliyeti, senede ortalama 10 bin avro azaltılmış oluyor. Tüm bu bilgiler çerçevesinde baktığımızda, “mobil sağlık” kavramını tanıtmak açısından bu tür konferansların yarar sağladığı kanısındayım. Sağlık hizmetini sağlayanlar artık daha çözüm odaklı. Bireyler sağlık hizmetini de  istediği yer ve saatte almak istiyor. Özetle sağlık da artık sayısallaşan dünyanın teknolojik devinimine uyum sağlıyor. Sağlıkta hizmet biçimlerinin önümüzdeki 5 yıl içinde büyük çoğunlukla teknoloji odaklı olarak yenileneceğini öngörüyoruz. Acıbadem Mobil Sağlık olarak bizim de çalışmalarımız bu yönde ilerliyor. Zirvede de profesyonellerin paylaşımlarının önemli mesajlar içereceğini ve sektörel gelişmeler açısından faydalı olacağını düşünüyorum.”
ETİKETLER : Sayı:938

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics